Nieuwe Artifort ontwerpen

Vrijdag 11 april 2025

Tijdens de Salone del Mobile 2025 toont meubelfabrikant Artifort vier opvallende nieuwe tijdloze ontwerpen van Jasper Morrison en Pierre Paulin.
Nieuwe Artifort ontwerpen
Nieuwe Artifort ontwerpen Nieuwe Artifort ontwerpen

Na het originele Vega-ontwerp uit 1997 lanceert Artifort twee nieuwe modellen: de Vega Chair en Vega Lounge Chair (foto 1). Het ontwerp van Morrison is strak, helder en gericht op circulair gebruik. De stoelen bestaan uit afgeronde, los gestoffeerde zit- en rugkussens, verbonden door een metalen rugbeugel. Ze zijn verkrijgbaar in uiteenlopende kleurcombinaties en afwerkingen, waaronder varianten met armleuningen of een armloos silhouet, op drie verschillende typen onderstel.

 

Ter ere van de 65-jarige samenwerking met ontwerper Pierre Paulin brengt Artifort de Tulip F550 opnieuw uit. De loungefauteuil uit 1962 (foto 2) valt op door zijn organische vorm en comfortabele zit. Het ontwerp, geïnspireerd op tulpenbladeren, blijft ook vandaag relevant door zijn sculpturale uitstraling en ergonomie.

Voor Paulin-liefhebbers komt Artifort met een exclusieve jubileumbekleding, ontwikkeld met textielpartner Kvadrat-Febrik. De bekleding is uitgevoerd in een levendige koraalrode tint en wordt slechts toegepast op 65 stuks uit de vaste Paulin-collectie (foto 3), elk voorzien van een certificaat van echtheid.

 

Daarnaast wordt de iconische Ribbon® fauteuil opnieuw geproduceerd met de originele stoffeertechniek uit de jaren ’60: de laddersteek. Deze ambachtelijke methode benadrukt de vloeiende vormgeving van het ontwerp.

Op de beurs toont Artifort ook een expositie rond de samenwerking met Pierre Paulin, onder de titel Shaping Legacy. Bezoekers kunnen daar het boek Pierre Paulin and Artifort: 65 Years of Icons ontdekken, dat dieper ingaat op de invloedrijke samenwerking tussen merk en ontwerper.



Links

www.artifort.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, beurs, meubel, tafel, kast, opberg, fauteuil, bank, stoel, zitmeubel, stoel, fauteuil, design, #artifort, #meubelbeursmilaan, #salonedelmobile

Gerelateerd nieuws
Nieuwe directeur Wittmann
Wittmann Möbelwerkstätten krijgt een nieuwe algemeen directeur: Alice Wittmann, de achter-achterkleindochter van de oprichter. Zij neemt de leiding over met verantwoordelijkheid voor marketing, productontwikkeling en verkoop.
lees verder
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden