Nieuwe Artifort ontwerpen

Vrijdag 11 april 2025

Tijdens de Salone del Mobile 2025 toont meubelfabrikant Artifort vier opvallende nieuwe tijdloze ontwerpen van Jasper Morrison en Pierre Paulin.
Nieuwe Artifort ontwerpen
Nieuwe Artifort ontwerpen Nieuwe Artifort ontwerpen

Na het originele Vega-ontwerp uit 1997 lanceert Artifort twee nieuwe modellen: de Vega Chair en Vega Lounge Chair (foto 1). Het ontwerp van Morrison is strak, helder en gericht op circulair gebruik. De stoelen bestaan uit afgeronde, los gestoffeerde zit- en rugkussens, verbonden door een metalen rugbeugel. Ze zijn verkrijgbaar in uiteenlopende kleurcombinaties en afwerkingen, waaronder varianten met armleuningen of een armloos silhouet, op drie verschillende typen onderstel.

 

Ter ere van de 65-jarige samenwerking met ontwerper Pierre Paulin brengt Artifort de Tulip F550 opnieuw uit. De loungefauteuil uit 1962 (foto 2) valt op door zijn organische vorm en comfortabele zit. Het ontwerp, geïnspireerd op tulpenbladeren, blijft ook vandaag relevant door zijn sculpturale uitstraling en ergonomie.

Voor Paulin-liefhebbers komt Artifort met een exclusieve jubileumbekleding, ontwikkeld met textielpartner Kvadrat-Febrik. De bekleding is uitgevoerd in een levendige koraalrode tint en wordt slechts toegepast op 65 stuks uit de vaste Paulin-collectie (foto 3), elk voorzien van een certificaat van echtheid.

 

Daarnaast wordt de iconische Ribbon® fauteuil opnieuw geproduceerd met de originele stoffeertechniek uit de jaren ’60: de laddersteek. Deze ambachtelijke methode benadrukt de vloeiende vormgeving van het ontwerp.

Op de beurs toont Artifort ook een expositie rond de samenwerking met Pierre Paulin, onder de titel Shaping Legacy. Bezoekers kunnen daar het boek Pierre Paulin and Artifort: 65 Years of Icons ontdekken, dat dieper ingaat op de invloedrijke samenwerking tussen merk en ontwerper.



Links

www.artifort.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, beurs, meubel, tafel, kast, opberg, fauteuil, bank, stoel, zitmeubel, stoel, fauteuil, design, #artifort, #meubelbeursmilaan, #salonedelmobile

Gerelateerd nieuws
Veel nieuwe activiteiten op HoutPro+
De HoutPro+ beurs wordt elke 3 jaar georganiseerd. In 2025 vind deze weer plaats en voor deze editie worden aantal nieuwe activiteiten gepresenteerd.
lees verder
Vernieuwde site Woonindustrie
De Woonindustrie presenteert met trots haar volledig vernieuwde website met een moderne uitstraling, verbeterde navigatie en biedt interieurprofessionals alle actuele informatie over het centrum, de deelnemende merken en de komende events.
lees verder
Joli presenteert Tendo
Het Belgische meubelmerk Joli voegt een nieuw designstatement toe aan zijn collectie: Tendo. Deze tafel is volgens het bedrijf meer dan een gebruiksvoorwerp – het is een sculptuur in de ruimte.
lees verder
 
Doorstart Riviera Maison?
lees verder
Showroom De Machinekamer
Meubelwinkel De Machinekamer opent een derde showroom, dit keer in Rotterdam. De Machinekamer biedt een unieke combinatie van vintage én nieuw design meubels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden