Nieuw jasje voor NKWP

Dinsdag 23 augustus 2022

Vast programmaonderdeel van Incoda is het altijd weer spannende NKWP (Nederlandse Kampioenschappen Woning- en Projectstoffering). Dit jaar heeft de wedstrijd een nieuwe opzet met uitsluitend junioren in opleiding die deelnemen.
Nieuw jasje voor NKWP
Nieuw jasje voor NKWP Nieuw jasje voor NKWP

BBL studenten van de ROC-opleidingen voor Interieurvakman (m/v) gaan op maandag 12 september op de woningtextielvakbeurs Incoda in Gorinchem met elkaar de strijd aan om de kampioenstitel. Voor de toekomst van het de woonbranche is het belangrijk om de opleiding voor interieurvakman -of vrouw steeds weer onder de aandacht te brengen, ook bij het bedrijfsleven. Zo is bij het Consortium Interieurvakman, waarin onderwijsprofessionals in het beroepsonderwijs nauw met elkaar samenwerken, het idee ontstaan om het NKWP met én door de verschillende opleiders te organiseren. Rond het kampioenschap is er nu extra aandacht voor de promotie van het vak, de ontwikkeling van het ambacht en de verschillende mogelijkheden voor trainingen en opleidingen.

 

Junior deelnemers

Het Alfa College, Deltion College, HMC (Hout- en Meubileringscollege), ROC Midden Nederland en het Summa College geven de opleiding voor woning- en projectstoffering. Geselecteerde leerlingen van deze BBL-opleidingen dingen mee naar de kampioenstitel. Deze vakmensen in spé werken tijdens het kampioenschap op 12 september aan één grote opdracht; een combinatie van linoleum en PVC. Daarbij krijgen ze de kans om te laten zien welke vaardigheden ze tijdens in opleiding al ontwikkeld hebben. De beste drie deelnemers krijgen een eervolle podiumplaats, een beker en een prijs in de vorm van gereedschap.

 

Word erkend Leerbedrijf

Studenten die voor de opleiding Interieurvakman m/v kiezen werken vier dagen en gaan één dag naar school. Ze gaan aan de slag bij een erkend leerbedrijf, waar ze het vak in de praktijk leren. Op zoek naar jong talent? Neem dan contact op met een van de opleiders – ze zijn op de beurs aanwezig- of meld je direct aan bij SBB om erkend leerbedrijf te worden.

 

Sponsors & partners

Het kampioenschap wordt mogelijk gemaakt door Bostik, Forbo Flooring, Peitsman, Wolff Tools, Incoda, Inretail en BVP

Registreren voor toegang Incoda kan hier.



Links

www.interieurcollectiedagen.nl

Tags

nieuws, interieur, kampioenschappen, vakmanschap, stofferen, vloeren, vinyl, linoleum, wedstrijd, consortium, opleiding, vakschool, opleiders, #incoda, #forbo, #bostik, #wolff, #peitsman, #inretail, #bvp, #interieurvakman

Gerelateerd nieuws
Rust en overzicht in de keuken
[Sponsored artikel] - De keuken is vaak een centrale plek waar allerlei zaken samenkomen. Dat zorgt er al snel voor dat het aanrecht helemaal vol staat. Om rust en overzicht te creëren: volg deze stappen om te ontrommelen.
lees verder
Ontmoeting centraal op beurs
Jong talent en gevestigde merken samen in één designlandschap tijdens de beurs Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven.
lees verder
 
Boffi, De Padova en ADL fuseren
lees verder
Van verleden naar toekomst
Gedreven door de nieuwe golf van design en creativiteit in 2025, vindt de Maison&Objet Paris 2026 plaats onder het motto van uitmuntendheid en vakmanschap.
lees verder
Certificering A House of Happiness
A House of Happiness, de gordijnenfabrikant uit Leeuwarden, is officieel gecertificeerd als B corp.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden