Negatief resultaat 2013 Duitse hout- en meubelsector

Vrijdag 28 maart 2014

Onlangs stelden de sectorfederaties van de Duitse hout- en meubelindustrie (HDH en VDM) de resultaten voor 2013 voor. De Duitse meubelindustrie zette in 2013 6,6 miljard euro om. Dit is 600 miljoen euro minder dan in 2012. Een omzetdaling van 3,7%.
Negatief resultaat 2013 Duitse hout- en meubelsector

Daardoor viel het negatieve resultaat sterker uit dan de -3,5% die begin dit jaar was gesuggereerd. Deze cijfers slaan op de omzet van 528 bedrijven uit de sector (met meer dan 50 werknemers), die 86.000 personen tewerkstellen (-1,1%).  Dit laatste vindt algemeen directeur van VDM, Dirk-Uwe Klaas, alvast bemoedigend. Zo stelde hij dat ‘ook in moeilijke tijden, gekenmerkt door zwakke afzetmarkten in de Europese landen, de fabrikanten hun geschoolde medewerkers bijhouden.’ Voor het lopende jaar wordt uitgegaan van een stabiele omzet.

De Duitse houtsector (inclusief meubelen) liet een omzet optekenen van 32,2 miljard euro (-1,7% in vergelijking tot 2012). Er waren in totaal 151.026 werknemers (-0,6%) in 984 bedrijven.

 

Bron: Fedustria News



Links

http://www.fedustria.be

Tags

hout, meubel, industrie

Gerelateerd nieuws
Sterke 2025-editie Meubelbeurs
Meubelbeurs Brussel - van 2-5 november gehouden in Brussels Expo - was volgens velen een zeer geslaagde editie. De sfeer was opvallend positief, met veel waardering voor de kwaliteit van het aanbod en de professionele uitstraling van de stands.
lees verder
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
 
Klassieker met nieuwe zachtheid
lees verder
 
Brussels Balthazars 2025!
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden