Nederlanders voorzichtiger met uitgaven

Woensdag 27 juli 2022

Nederlanders houden eigen uitgaven meer in de gaten door inflatie, zo blijkt uit recent onderzoek van I&O Research.
Nederlanders voorzichtiger met uitgaven

De sterke inflatie van de afgelopen maanden heeft de meeste Nederlanders nog niet direct in de financiële problemen gebracht. Wel houdt 55%t van de Nederlanders de eigen uitgaven nu nauwlettender in de gaten dan voorheen, zo blijkt uit onderzoek van I&O Research in opdracht van de NOS. In juni was dat nog 43%.

 

I&O ondervroeg 1.084 Nederlanders in een steekproef die naar eigen zeggen 'representatief (is) voor de Nederlanders vanaf 18 jaar'. Uit het onderzoek komt naar voren dat een kwart van de Nederlanders momenteel moeite heeft om rond te komen. Voor bijna twintig procent van de bevolking is het een uitdaging om alle kosten te kunnen betalen. Vijf procent vreest financiële problemen, of heeft daar nu al last van.

 

Volgens onderzoeker Melle Conradie van I&O Research maken de resultaten duidelijk dat 'niet alleen de minima last hebben van de inflatie, maar dat ook een deel van de lagere middeninkomens in de problemen dreigt te komen'. Dat is ook terug te lezen in de navraag naar overheidscompensatie: van alle respondenten wil 45%t dat behalve mensen met lage inkomens, ook mensen met een middeninkomen meer voor inflatie worden gecompenseerd.



Links

www.nos.nl
www.ioresearch.nl

Tags

nieuws, interieur, onderzoek, inflatie, bestedingen, woninginrichting, economie, uitgave, consumptie, beperking, financien, problemen, #nos, #ioresearch

Gerelateerd nieuws
Manifest voor sterke centra
Inretail heeft een manifest opgesteld voor politieke partijen die werken aan hun verkiezingsprogramma’s voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 in Nederland. Met het manifest roept de brancheorganisatie provincies op om gericht te investeren in sterke, bereikbare en aantrekkelijke centrumgebieden.
lees verder
Trends Christmas World 2026
De decoratiebeurs Christmasworld, die vanaf eind januari 2027 in Frankfurt wordt gehouden, signaleert de trends voor kerst 2026: luxe, zachtheid en teckels.
lees verder
Verlenging samenwerking
X²O Badkamers en Funda verlengen succesvolle samenwerking en gaan daarmee het vierde jaar in met focus op inspiratie en vertrouwen.
lees verder
Groei koopbereidheid
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is minder negatief in juli en ook de koopbereidheid is verbeterd ten opzichte van vorige maand.
lees verder
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden