National Trust Papers II behang

Dinsdag 07 september 2021

Little Greene lanceert haar tweede behangcollectie gebaseerd op originele patronen uit historische panden onder beheer van National Trust: National Trust Papers II. Te zien op het ETC in Culemborg.
National Trust Papers II behang
National Trust Papers II behang National Trust Papers II behang National Trust Papers II behang

Sinds begin 2018 werken Little Greene en de charitatieve instelling National Trust samen. De eerste samenwerking op het gebied van verf groeide uit tot de Green-collectie. Deze werd opgevolgd door de behangcollectie National Trust Papers, waarna recentelijk de verfcollectie Stone werd uitgebracht. In september 2021 wordt National Trust Papers II gelanceerd.

 

Deze nieuwe eclectische collectie hedendaagse behangontwerpen bestaat uit 42 kleurstellingen verdeeld over zeven ontwerpen (zie hieronder) en is een viering van duurzaam design. De oorsprong van de eigentijdse behangontwerpen strekt zich namelijk uit over meer dan 400 jaar historische interieurdecoratie.

 

Elk behang in de collectie is opnieuw getekend en gekleurd met respect voor de traditionele methoden en materialen, waarmee de ontwerpen oorspronkelijk zijn vervaardigd. Er zijn ontwerpelementen ontleend aan Georgiaanse en Victoriaanse blokdrukprints en ook aan oudere, decoratieve objecten, waaronder een wandkleed van leer en een 15e-eeuws wandtapijt. De eigentijdse interpretatie van elk behangontwerp maakt National Trust Papers II een tijdloze behangcollectie voor woningen in alle bouwstijlen.

 

De National Trust Papers II-collectie bestaat onder meer uit de zeven ontwerpen:

- het betoverende bloesempatroon Massingberd Blossom uit Gunby Hall in Lincolnshire

- het speelse en innemende Burges Snail uit Knightshayes Court

- het authentieke, laat Georgiaanse Beech Nut, ontdekt in Oxburgh Hall in Norfolk

- het levensboomontwerp Mandalay, dat ontleend is aan een leren wandkleed gekocht door Rudyard Kipling

- het damastontwerp Tulip

- het kleinschalige patroon Moy en

- het verfijnde, botanische Millefleur, geïnspireerd op een liefdevol bewaard gebleven wandtapijt in Montacute House.

Alle collecties bestaan uit meerdere kleuren.

 

Little Greene wordt in Nederland vertegenwoordigt door Van Sand, die o.a. een stand heeft op het ETC Design Center Europe in Culemborg (96c). Op 20 en 21 september wordt hier het Design Experience gehouden. Registeren voor een bezoek kan hier.



Links

www.littlegreene.nl
www.van-sand.com
www.etcdesigncenter.nl

Tags

Nieuws, inrichting, interieur, wonen, woning, woontextiel, woningtextiel, textiel, verf, wand, behang, deco, decoratie, wand, behang, bekleding, muur, #littlegreene, #nationaltrust, #nationaltrustpapers, #vansand, #etcexpo, #etcdesignexperience, #etcdesigncentereurope

Gerelateerd nieuws
 
Ruimtelijk manifest
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden