Mogelijke doorstart Home Discounter

Zaterdag 17 september 2022

De curator van woonwebwinkel Home Discounter meldt in het eerste faillissementsverslag dat het bedrijf mogelijk een doorstart maakt. Website Retailtrends maakt hier melding van. De curator is in overleg met enige partijen.
Mogelijke doorstart Home Discounter

Home Discounter werd in 2018 opgericht als webshop. Afgelopen voorjaar opende de eerste fysieke winkel in Ridderkerk. Er waren plannen om uiteindelijk een landelijk netwerk van winkels te bouwen.

 

Bij de opening van de winkel in Ridderkerk gaf het bedrijf aan dat de Home Discounter City Stores te vinden zouden zijn in reguliere winkelgebieden. Online bood Home Discounter het complete assortiment aan, in de Home Discounter City Stores was een greep hieruit beschikbaar. Het aantal bezoekers in de winkel viel tegen, gaven de bestuurders aan. Leveringsproblemen waren ook een probleem door een gebrek aan grondstoffen, kinken in de supplychain, de oorlog in Oekraïne en corona. In het verslag vermeldt de curator dat veel klanten al meer dan een half jaar op meubels wachten. Omdat leveren niet mogelijk was, maar terugbetalen ook niet, vroegen de bestuurders faillissement aan.

 

Of de gedupeerden geld terug kunnen krijgen via Stichting Garantieregelingen CBW is nog niet zeggen. Er is ook een vordering van € 483 duizend van de belastingdienst, volgens de curator is er gedurende lange tijd voor het faillissement niet aan fiscale verplichtingen voldaan. Welke partijen interesse hebben in het bedrijf is onduidelijk.

 

P.S. 27-12-2022: In het laatste failissementsverslag meldt de curator dat alle gesprekken op niets zijn uitgelopen en er dus geen doorstart komt.

 



Links

www.homediscounter.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, failliet, faillissement, faling, insolventie, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, #homediscounter, #failliet, #doorstart, #mogelijkedoorstart

Gerelateerd nieuws
Manifest voor sterke centra
Inretail heeft een manifest opgesteld voor politieke partijen die werken aan hun verkiezingsprogramma’s voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 in Nederland. Met het manifest roept de brancheorganisatie provincies op om gericht te investeren in sterke, bereikbare en aantrekkelijke centrumgebieden.
lees verder
Trends Christmas World 2026
De decoratiebeurs Christmasworld, die vanaf eind januari 2027 in Frankfurt wordt gehouden, signaleert de trends voor kerst 2026: luxe, zachtheid en teckels.
lees verder
Verlenging samenwerking
X²O Badkamers en Funda verlengen succesvolle samenwerking en gaan daarmee het vierde jaar in met focus op inspiratie en vertrouwen.
lees verder
Groei koopbereidheid
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten is minder negatief in juli en ook de koopbereidheid is verbeterd ten opzichte van vorige maand.
lees verder
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden