Minder vloeren-, verf- en behangwinkels

Donderdag 12 april 2018

Hoewel de omzet van doe-het-zelfwinkels, waartoe het CBS ook vloeren- en verf- en behangwinkels rekent, de laatste jaren weer toeneemt, blijft het aantal vestigingen in Nederland afnemen.
Minder vloeren-, verf- en behangwinkels
Minder vloeren-, verf- en behangwinkels

In de periode 2008-2017 is het aantal doe-het-zelfwinkels met 6% afgenomen: van 5.290 naar 4.960 winkels. Dat meldt het CBS.

Vooral verf- en behangwinkels (-20%), winkels in vloeren (-15%) en ijzerwarenwinkels (-12%) verdwenen uit het straatbeeld. Ook het aantal bouwmarktvestigingen liep terug: van 1.355 in 2008 tot 1.270 in 2017.

In verhouding tot het aantal inwoners had Friesland in 2017 de meeste bouwmarkten: per 100 duizend inwoners waren er 13 bouwmarkten. In Noord- en Zuid-Holland waren in 2017 relatief de minste bouwmarkten, 5 per 100 duizend inwoners.

De omzet van de doe-het-zelfsector is in 2017 met 7% gestegen in vergelijking met 2016. De sector profiteerde daarmee onder meer van de opleving van de woningmarkt. Binnen de doe-het-zelfsector vormen bouwmarkten de grootste branche. De omzet van de bouwmarkten steeg in 2017 met bijna 6% ten opzichte van 2016.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, vloeren, behang, verf, dhz, doe-het-zelf, doehetzelf, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop, #cbs

Gerelateerd nieuws
Consument blijft negatief
De Nederlander blijft terughoudend in aankopen: het consumentenvertrouwen blijft volgens het CBS onveranderlijk en opmerkelijk laag.
lees verder
 
Destination Design 2026
lees verder
Omzetgroei detailhandel
De Nederlandse detailhandel zet ruim 3% meer om in eerste kwartaal van 2025, het verkoopvolume steeg met 0,9% een stuk minder. De omzet van meubelwinkels daalde in deze periode.
lees verder
Nieuwe naam & identiteit BNS Crisp
Tijdens het Interieur Festival in Culemborg afgelopen vrijdag werd het onthuld: de branchevereniging voor stylisten BNS Crisp wordt IN: Interieurprofessional Netwerk.
lees verder
R+T al bijna volgeboekt
Ruim 650 exposanten hebben zich al aangemeld voor R+T 2027 in Stuttgart. Daarmee is bijna tot nu toe 80% van de beursoppervlakte gereserveerd in het jubileumjaar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden