Microfibres Europe failliet

Maandag 21 maart 2016

De rechtbank van koophandel in Gent heeft vorige week Microfibres Europe nv, fabrikant van meubelstoffen, failliet verklaard.
Microfibres Europe failliet

Het familiebedrijf Microfibres is in 1926 opgericht in de US en werd bekend als leverancier van synthetische velours, vooral sinds 1975, onder leiding van de huidige eigenaar en voorzitter, Jim McCulloch. Microfibres Europe uit Laarne, voorheen Uco, is onderdeel van de groep sinds 1995.

Het bedrijf had al langere tijd zorgen. In Amerika werden al eerder twee bedrijven gesloten. Twee jaar geleden was er ook in België al een afdeling gesloten, waarmee een deel van de productie naar het moederbedrijf werd overgeheveld. Volgens het Nieuwsblad is sinds de start van de crisis in 2008 gedecimeerd tot 10% van het oorspronkelijke volume. Ooit werkten er meer dan 1.000 mensen.

Begin februari werd al gesproken met de vakbonden om te bekijken of een redding van de Belgische vestiging mogelijk was. Dat is dus niet gelukt, de kans op een doorstart lijkt vrijwel onmogelijk. Bij het bedrijf werkten circa 80 mensen.

 



Links

www.microfibres.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, woningtextiel, interieurtextiel, textiel, woontextiel, failliet, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, overname.

Gerelateerd nieuws
 
Waardevol ontmoetingsplatform
lees verder
Fusie in de zonwering
Inhuis Plaza en Zon en Scherm bundelen krachten door middel van een fusie. Beide zijn actief in zonwering en raamdecoratie.
lees verder
 
Lichter leven met kleur jaar 2027
lees verder
 
Heimtextil ziet huis als rustpunt
lees verder
Nieuw perspectief op de Ambiente
Ambiente 2027 scherpt focus op interieur en contractmarkt met veel activiteiten op de beursvloer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden