Meer strijd bij klikvloerpatenten

Zaterdag 22 april 2017

Unilin voert al enige tijd strijd over patenten van allerlei kliksystemen voor vloeren met Innovations4Flooring. Nu is een van de eigen labels aan de beurt.
Meer strijd bij klikvloerpatenten

Pergo, sinds 2013 in handen van QuickStep-fabrikant Unilin, dat op haar beurt sinds 2007 onderdeel van Mohawk is, mag per direct geen sublicentie aan derden meer geven voor een klikverbinding van het Duitse Classen. Het gaat om een Fold Down locking system voor lvt of andere vloeren met kernplaat met plastic bestanddelen. Het kliksysteem van Classen is vooral bekend onder de naam Megaloc.

Unilin had reeds sinds 2007 een overeenkomst met de Classen Group uit Kaisersesch, dat onder meer het label Wiparquet voert. In 2010 gingen Pergo en Classen samenwerken. Indertijd werd deze samenwerking overigens door Välinge, dat zelf het kliksysteem 5G voert, betwist omdat Pergo hun systeem zou gebruiken.

Tijdens de procedure bij de rechtbank in Düsseldorf kwam naar boven dat Pergo en een andere dochter van Mohawk, Flooring Industries Limited, zelf licenties verstrekten zonder Classen te informeren. Dat moet nu stoppen. Of Pergo dat zelf nu ook gaat doen is nog niet duidelijk.

 



Links

www.classen.de
www.quick-step.com
www.wiparquet.de
www.unilin.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, vloer, vloerbedekking, plank, parket, steen, stoffering, groothandel, grossier, #mohawk, #valinge, #quickstep, #unilin, #classen, #wiparquet, #megaloc

Gerelateerd nieuws
Beste scores in woonbranche
Auping, Ikea en Hornbach zijn de supersterren in een onderzoek binnen de woonbranche. Deze partijen hebben de beste positionering en scoren hoog op de waardestrategieën ‘beste proces’, ‘beste product’ en ‘beste service’.
lees verder
Plannen voor woningruil dit jaar?
[Sponsored artikel] - Wil je dit jaar graag op vakantie, maar heb je niet veel geld om een vakantie te betalen? Dan is een woningruil misschien interessant voor je.
lees verder
Groei detailhandel in juli
De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli, ook de winkels in woninginrichting laten een duidelijke groei zien.
lees verder
 
Veel nieuws bij Unilin
lees verder
Onderzoek toekomst Home Fashion Group
Verschillende media melden dat er een onderzoek is gestart naar de toekomst van Leen Bakker en Kwantum.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden