Máxima opent Dutch Design Week

Donderdag 25 september 2025

Op donderdagavond 16 oktober geeft Koningin Máxima het officiële startsein voor de 25e editie van Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven. Het event trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers en toont werk van zo’n 2.000 ontwerpers op honderd locaties in de stad.
Máxima opent Dutch Design Week

Foto: Max Kneefel

 

Met het jubileumthema Past. Present. Possible viert DDW een kwart eeuw vooruitkijken en vormgeven aan de toekomst. De organisatie wil dit jaar nadrukkelijk stilstaan bij de nalatenschap van het evenement, de actuele creatieve energie en de vraag hoe design kan bijdragen aan de uitdagingen van morgen. Gedurende negen dagen, van 16 tot en met 24 oktober, biedt DDW een veelzijdig programma met exposities, lezingen, debatten, netwerkbijeenkomsten en presentaties. 


De opening vindt plaats in Domus Dela, waar Koningin Máxima in gesprek gaat met Miriam van der Lubbe, creative head van DDW. Centraal staan de betekenis van Dutch design voor innovatie, duurzaamheid, maatschappelijke impact en de verbindende rol van ontwerp. Aansluitend verricht de Koningin de officiële openingshandeling.

 

Voorafgaand aan de ceremonie bezoekt zij in het Van Abbemuseum de tentoonstelling Bridging Minds – 100x design for change. Deze door Van der Lubbe samengestelde expositie toont een selectie van honderd werken van zowel jonge talenten als gevestigde namen. De nadruk ligt op de kracht van design om verbinding te leggen en bij te dragen aan oplossingen voor maatschappelijke vraagstukken.



Links

www.ddw.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, awards, DDA, #DDW25, DDW, Dutch Design, Academy, Dutch Design Week,meubel, lamp, verlichting, stoel, ontwerp, design, museum, Design Academy, Eindhoven, week

Gerelateerd nieuws
Programma Idd Cologne
Van 26 tot en met 29 oktober presenteren ongeveer honderd merken hun collecties en producten tijdens Idd Cologne. Deze inspiratie is verspreid over vijftien locaties in de stad. Daarnaast is er een aanvullend programma voor interieurprofessionals.
lees verder
 
Zeer internationaal Imm
lees verder
Omzet retail augustus 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft afgerond 4% meer omgezet in augustus, de online omzet stijgt nog sterker.
lees verder
 
Grote spelers op Light+Building
lees verder
Coretec op ETC te bezoeken
Begin oktober organiseert ETC diverse open dagen, waar onder andere de nieuwe showroom van Coretec te bezoeken is.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden