Luffa verkent grenzen

Vrijdag 12 december 2025

Studio Roderick Vos presenteert met Luffa een nieuw bankontwerp waarin experiment centraal staat. De ontwerpstudio werkte de afgelopen maanden aan het model.
Luffa verkent grenzen

Luffa heeft organische, vloeiende vormen die in traditionele stoffering nauwelijks realiseerbaar zijn. Dankzij de toepassing van gebreide, extreem rekbare stoffen krijgt de bank een silhouet dat afwijkt van conventionele meubels. De keuze voor knitwear biedt volgens Studio Roderick Vos nieuwe vrijheid in vormgeving. Het materiaal beweegt mee, sluit naadloos aan op de rondingen en voorkomt plooivorming. Bovendien is het duurzaam, zacht en slijtvast, waardoor de bank zijn uitstraling langdurig behoudt.

 

Met zijn zachte contouren en volumineuze uitstraling is Luffa ontworpen als een uitnodigend, bijna sculpturaal object. De bank moet volgens de studio aanvoelen als een ‘reusachtige teddybeer’: warm, comfortabel en direct toegankelijk. Daarmee verkent Studio Roderick Vos een nieuw hoofdstuk in het gebruik van textiel binnen zitmeubilair, waarin zowel vormexperiment als materiaalinnovatie centraal staan.



Links

www.roderickvos.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, project, vloer, meubelen, stoel, fauteuil, #studioroderickvos, #luffa

Gerelateerd nieuws
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder
Nieuwe showroom Mecam Group
De Mecam Group heeft in Beusichem een vernieuwde showroom geopend, waar het Belgische meubelbedrijf zich nadrukkelijk richt op de Nederlandse markt. Hier krijgen vooral de merken Neo-Style en Ligna een prominente plek.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden