Lichte groei detailhandel

Donderdag 31 augustus 2023

De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli volgens het CBS. Het volume daalde wel. De interieursectoren bleven hierbij achter.
Lichte groei detailhandel
Lichte groei detailhandel Lichte groei detailhandel

De Nederlandse detailhandel heeft in juli 5,0% meer omgezet dan in juli 2022, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 2,8% lager. De omzet van de foodsector groeide met 6,8% en de omzet van de non-foodsector met 3,0%. Online is 2,5% meer omgezet dan een jaar eerder.

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in juli. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 3,7% hoger dan in juli 2022.

 

De interieursectoren deden het wisselend: Meubels en woninginrichting scoorde een iets grotere groei (+3,5% t.o.v. +2,3% in juni), maar Doe-het-zelf, keukens en vloeren was opnieuw en meer negatief (-1,9% t.o.v. -0,5% in juni).

 

De totale online omzet was in juli 2,5% hoger dan in juli 2022. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 3,4% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 1,4% hoger.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, juli, volume, faillissementen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder
Interesse R+T Asia groeit
De Europese interesse van vakpubliek voor de zonwering-, deuren- en poorten-industriebeurs R+T Asia vakbeurs in Shanghai groeit.
lees verder
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden