Lichte groei detailhandel

Donderdag 31 augustus 2023

De Nederlandse detailhandel zet 5% meer om in juli volgens het CBS. Het volume daalde wel. De interieursectoren bleven hierbij achter.
Lichte groei detailhandel
Lichte groei detailhandel Lichte groei detailhandel

De Nederlandse detailhandel heeft in juli 5,0% meer omgezet dan in juli 2022, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 2,8% lager. De omzet van de foodsector groeide met 6,8% en de omzet van de non-foodsector met 3,0%. Online is 2,5% meer omgezet dan een jaar eerder.

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in juli. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 3,7% hoger dan in juli 2022.

 

De interieursectoren deden het wisselend: Meubels en woninginrichting scoorde een iets grotere groei (+3,5% t.o.v. +2,3% in juni), maar Doe-het-zelf, keukens en vloeren was opnieuw en meer negatief (-1,9% t.o.v. -0,5% in juni).

 

De totale online omzet was in juli 2,5% hoger dan in juli 2022. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 3,4% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 1,4% hoger.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, juli, volume, faillissementen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Kave Home opent in Gent
Kave Home heeft zijn eerste eigen winkel in België geopend, in het hart van Gent en breidt daarmee het landennetwerk uit.
lees verder
Fonq failliet verklaard
De rechtbank in Utrecht heeft op vrijdag 27 maart 2026 het faillissement uitgesproken over Fonq Groep en Fonq.nl Daarmee komt een einde aan de zelfstandige voortzetting van het online woonplatform, na een korte periode van surseance van betaling.
lees verder
 
Oproep tot snelle maatregelen
lees verder
Jonge ontwerpers op Masterly
Het Hout- en Meubileringscollege (HMC) presenteert ook dit jaar weer het werk van een aantal jonge ontwerpers op Masterly in Milaan tijdens de Milaan Design Week.
lees verder
Netwerklunches voor verbinding
In organiseert de komende maanden regionale netwerklunches, met als doel het versterken van de verbinding tussen interieurprofessionals.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden