Leenbakker winkels deels naar Jysk

Vrijdag 31 oktober 2025

Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
Leenbakker winkels deels naar Jysk

Leen Bakker heeft recent aangekondigd dat alle 44 Belgische winkels verkocht gaan worden. Nu is bekend geworden dat de Deense woonwinkelketen Jysk op negen locaties winkels heeft overgenomen. Tevens kondigt dit bedrijf de uitbreiding uit op zeven locaties van vroegere Cora Hypermarkten, die nu omgebouwd zijn tot winkelcentra.

 

Het Deense Jysk is sinds 2017 in België actief is en heeft op dit moment een netwerk van zeventig winkels. Er is een overeenstemming voor de overname van de winkels in Brugge, Dendermonde, Hoei, Kuurne, Luik, Marche-en-Famenne en Zottegem. De twee laatste locaties worden later bekendgemaakt.

 

Jysk probeert zoveel mogelijk medewerkers van Leen Bakker een toekomst te bieden binnen het bedrijf, staat te lezen in een persbericht. 'Er worden sollicitatiemomenten georganiseerd om te kijken hoe zij kunnen instromen in de organisatie.'

Daarnaast opent Jysk dus ook winkels op alle zeven voormalige Shopping Cora-locaties, die worden herontwikkeld tot shoppingcenters. De nieuwe winkels komen in Anderlecht, Châtelineau, Hornu, La Louvière, Messancy, Rocourt en Woluwe.

 

Op termijn wil Jysk doorgroeien naar 125 winkels. Momenteel werken zo’n achthonderd medewerkers voor de keten. Door de overname gaat het bedrijf koers richting duizend medewerkers in België.



Links

www.jysk.be
www.leenbakker.be

Tags

nieuws, interieur, woonwarenhuis, winkelketen, retail, winkels, surseance, betaling, rechtbank, uitstel, verkoop, beschermingsprocedure, medewerkers, vastgoed, investeerder, winkelpanden, vermogen, verlies, ketens, concurrentie, prijs, aanbod, filalen, overname, opening, locaties, groei, deens, #leenbakker, #shoppingcora, #jysk

Gerelateerd nieuws
 
Occony verlaat Zaandam
lees verder
Rolled Lounger in Master Oak
Unilin Panels heeft samen met Phil Procter een nieuwe uitvoering ontwikkeld van de Rolled Lounger. Daarbij vertaalde de ontwerper zijn oorspronkelijke uitvoering in roestvrij staal naar een versie in Unilin Master Oak.
lees verder
Opvouwbare stoel voor projecten
Plank presenteerde de Theo folding chair in Milaan, ontworpen door Matteo Thun en Benedetto Fasciana. De opvouwbare stoel is speciaal ontwikkeld voor de project- en contractmarkt.
lees verder
 
In op beurs Rotterdam
lees verder
Nieuwe baan Ruben Desmet
Voormalig Unilin topman Ruben Desmet gaat nu aan de slag als ceo bij de Corialis Group, moederbedrijf van Aliplast. Corialis uit Lokeren levert aluminium profielen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden