Klassieker met nieuwe zachtheid

Donderdag 06 november 2025

De iconische sledestoel S 33 van Mart Stam krijgt een eigentijdse update. Thonet presenteert de S 33 V Soft – een herinterpretatie die trouw blijft aan het originele ontwerp, maar met extra comfort en warmte voor modern gebruik.
Klassieker met nieuwe zachtheid
Klassieker met nieuwe zachtheid Klassieker met nieuwe zachtheid

Met de S 33 schreef Mart Stam in de jaren twintig designgeschiedenis. Hij was de eerste die het principe van de cantileverstoel ontwikkelde. Een stoel die niet langer op vier poten rustte, maar op een verende, gebogen stalen buisconstructie. Het minimalistische ontwerp stond symbool voor de modernistische visie op wonen en werken, waarin functionaliteit, vormzuiverheid en architectonische samenhang centraal stonden.

 

Aanvankelijk ging het Stam niet om het verende effect van de constructie, maar om de heldere vormentaal. Toch bleek juist dat lichte verende gevoel een belangrijk onderdeel van het zitcomfort. De S 33 werd een icoon van het Nieuwe Bouwen en geldt tot op de dag van vandaag als een van de meest invloedrijke ontwerpen uit de twintigste eeuw. In 1961 kende het Duitse federale gerechtshof Mart Stam officieel het auteursrecht toe op het ontwerp van de sledestoel.

 

Thonet, dat sinds de jaren twintig nauw verbonden is met het werk van Mart Stam, introduceert nu de S 33 V Soft. Deze nieuwe uitvoering behoudt het karakteristieke buisframe, maar voegt een zachte bekleding toe die zorgt voor een warmere uitstraling en meer zitcomfort. Daarmee krijgt de stoel een update die aansluit bij eigentijdse interieurs, zonder afbreuk te doen aan de oorspronkelijke vormentaal.



Links

www.thonet.de

Tags

Nieuws, wonen, wonen, woning, residentieel, interieur, inrichting, event, tentoonstelling, meubel, stoel, fauteuil, tafel, salontafel, design, designmeubel, ontwerper, fabrikant, meubelfabrikant, meubelproducent, meubelmaker, #thonet

Gerelateerd nieuws
Duitse meubelindustrie onder druk
Voor Gruber Polstermöbel is het doek gevallen, terwijl Thielemeyer via een herstructurering probeert verder te gaan. Beide Duitse meubelfabrikanten kampen met de moeilijke marktomstandigheden.
lees verder
Hospitality modellen Keijser&Co
Keijser&Co heeft zijn meubelcollectie uitgebreid met meer dan 70 nieuwe hospitality modellen en een compleet slaapkamerconcept geïntroduceerd. Beide collecties werden tijdens Hospitality Expo in Grave gepresenteerd.
lees verder
Maiburg wint In Award 2026
Maiburg is tijdens Festival Interieur op 2 oktober uitgeroepen tot Meest Inspirerende Merkpartner 2026. De bezoekers van het evenement in Waalwijk kozen de winnaar.
lees verder
 
Hospitality Expo start in Grave
lees verder
Dinerfauteuil Colby van Baan
Baan en ontwerper Sander van Beuningen introduceren Colby, een royale dinerfauteuil die het comfort van een fauteuil naar de eettafel brengt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden