Juntoo in de etalage

Maandag 25 oktober 2021

Het Belgische De Tijd meldt dat de aandeelhouders van de groep boven Juntoo (voorheen Overstock Home), de badkamerketen X²O, en Belgische marktleider in tuinmeubelen Overstock de verkoop van het bedrijf voorbereid.
Juntoo in de etalage

De drie retailketens hebben samen 80 showrooms, X²O (39), Overstock Garden (25) en Juntoo (16). X²O is gespecialiseerd in badkamerinrichting en heeft 24 winkels in België en 15 in Nederland. Juntoo en Overstock zijn alleen in België te vinden.

 

Volgens De Tijd hebben de aandeelhouders van de retailgroep de Amerikaanse zakenbank JP Morgan gemandateerd om een verkoop te begeleiden. Of de oprichter en hoofdaandeelhouder Jan Ollevier (64,45%) blijft is nog onduidelijk, investingsfonds Vendis bezit 26,6% van de aandelen. Zowel financiële spelers als sectorgenoten komen volgens bronnen in aanmerking.

 

Corona is voor de verkoop in de interieurbranche juist goed geweest. Ook de retailgroep is toen gegroeid, met nieuwe, een breder productengamma en meer online activiteit. In het boekjaar 2019-20 (tot 30 september) was ruimte voor een dividend van € 35 miljoen. Cijfers over 2020-2021 zijn nog niet beschikbaar, maar De Tijd speculeert dat de omzet gegroeid is tot een kleine € 400 miljoen en de brutobedrijfswinst (ebitda) tussen € 75 en 95 miljoen.



Links

www.juntoo.be

Tags

nieuws, interieur, meubelen, designmerken, showroom, interieuradvies, België, verkoop, overname, #overstock, #juntoo, #x2o

Gerelateerd nieuws
 
Alize outdoorlijn van Kettal
lees verder
Artifort in Milaan
Artifort presenteert tijdens Salone del Mobile vier nieuwe ontwerpen en twee herintroducties. De collectie wordt vanaf 21 april officieel gelanceerd en is te zien in hal 22, stand B39.
lees verder
Grootse daling consumentenvertrouwen
Het vertrouwen van consumenten in Nederland verslechtert in april fors verder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen gaat van -30 in maart naar -44 in april.
lees verder
 
Leolux toont Olen en Milo
lees verder
Heimtextil in Milaan
Heimtextil viert de Milan Design Week en zet daarbij de samenwerking met Patricia Urquiola en Alcova Milano in de schijnwerpers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden