Jaarverslag Geschillencommissie 2015

Maandag 04 april 2016

De Geschillencommissie heeft haar jaarverslag gepubliceerd. Hierbij de resultaten van zowel de commissie Wonen als commissie Parket
Jaarverslag Geschillencommissie 2015
Jaarverslag Geschillencommissie 2015

De Geschillencommissie Wonen behandelt klachten op het gebied van woninginrichting (bijvoorbeeld bankstel, keuken, parketvloer of badkamer) tussen ondernemers - die deelnemen aan de Stichting Garantieregelingen Centrale Branchevereniging Wonen (SG CBW) - en consumenten.

Dit loopt via bemiddelingsdeskundigen die de mediationcursus van het Nederlands Mediation Instituut (NMI) succesvol hebben doorlopen en over goede vaktechnische kennis beschikken.

Er waren 987 klachten in behandeling, waarvan 792 ingediend in het verslagjaar. De commissie verzond in het verslagjaar 331 uitspraken. Ook werden 128 zaken onder leiding van een bemiddelingsdeskundige geschikt. Zie ook afbeelding 1.

Het merendeel van de klachten had betrekking op zitmeubelen en keukens, gevolgd door badkamers. De overige klachten hadden onder meer betrekking op parket, vloerbedekking en slaapkamers. Het gemiddelde belang dat bij de klachten in het geding was, bedroeg € 3.930.

In 81% van de gevallen was de consument bij de zitting aanwezig om een mondelinge toelichting te geven. De ondernemer was in 58% van de gevallen aanwezig om het standpunt toe te lichten.

De Geschillencommissie Parket doet hetzelfde maar dan bij klachten over parket-, laminaat- of kurkvloeren tussen consumenten en ondernemers, die zijn aangesloten bij de Vereniging Parketvloeren Leveranciers (VPL).

Er waren 14 klachten in behandeling, waarvan 9 ingediend in het verslagjaar. Er werden 4 uitspraken verzonden. In 1 geval hebben partijen alsnog onderling geschikt. Zie ook afbeelding 2.

De meeste klachten betroffen een levering die afweek van wat overeengekomen was (non-conformiteit) en schade. Onder andere betroffen de klachten legwerkzaamheden en krassen. Het financieel belang dat bij de klachten in het geding was, bedroeg gemiddeld € 4.612. Zowel de consument als de ondernemer waren in alle gevallen ter zitting aanwezig.

 



Links

www.degeschillencommissie.nl
www.inretail.nl
www.vplparket.nl
www.wonen.cbw-erkend.nl

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, inrichting, interieur, geschil, zaak, ruzie, rechtszaak, onenigheid, verschil, meningsverschil, koop, klacht, gegrond, ongegrond

Gerelateerd nieuws
Heimtextil 2026 van start
De internationale interieurtextielbeurs Heimtextil 2026 in Frankfurt biedt stabiliteit en innovatie in een dynamische wereldmarkt van textiel en vloeren.
lees verder
Groei verkoop bestaande woningen
Er zijn in het derde kwartaal van 2025 in Nederland meer bestaande koopwoningen verkocht en minder nieuwbouwwoningen. Per saldo was er groei.
lees verder
 
Hogere leegstand winkelpanden
lees verder
Duurzame impact vloerisolatie
[Sponsored artikel] - Als je denkt aan het verbeteren van je huis, komt vloerisolatie misschien niet direct in je op. Toch is het een van de meest effectieve manieren om je woning comfortabeler en energiezuiniger te maken.
lees verder
Klomp volledig eigenaar Your Floor
Your Floor zet de koers naar de toekomst: Berry Klomp is nu volledig eigenaar na de overname van alle aandelen van de vloerengrossier uit Wijk bij Duurstede.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden