Hogere omzet detailhandel

Dinsdag 04 juni 2024

De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in april, zo blijkt uit de meest recente rapportage.
Hogere omzet detailhandel
Hogere omzet detailhandel Hogere omzet detailhandel

De detailhandel heeft in april 2,3% meer omgezet dan in april 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was ook 2,3% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 3,8%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 0,4%. Online is 8,8% meer omgezet dan een jaar eerder.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in april. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 3,0% hoger dan in april 2023.

 

Omzet non-food bijna 4% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in april 2024 met 3,8%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,9% hoger dan een jaar eerder.

De drogisterijen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in schoenen en lederwaren en de winkels in consumentenelektronica hebben in april meer omgezet dan in april 2023. Daarentegen hebben de kledingwinkels en de winkels in meubels en woninginrichting in april minder omgezet.

 

Omzet food iets kleiner

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in april 0,4% minder omzet behaald dan in april 2023. Het verkoopvolume was 2,6% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 0,7% lager, de omzet van de speciaalzaken was 1,9% hoger.

 

Online 8,8% meer omgezet

De onlineomzet was in april 8,8% hoger dan in april 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 11,6% meer omgezet. De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 5,4% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica, de winkels in overige non-foodartikelen en de kledingwinkels lag in april 2024 hoger dan in april 2023.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, kwartaal, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Nieuwe directeur Light+Building
Marie Servais heeft de leiding overgenomen van Light+Building. Sinds 1 juli is zij verantwoordelijk voor de verdere ontwikkeling van de internationale vakbeurs voor verlichting en gebouwtechnologie.
lees verder
Accu grasmaaier kiezen
[Sponsored artikel] - Een accu grasmaaier gebruiken betekent stil maaien met een strak resultaat. Dat past uitstekend bij moderne tuinen en biedt het gemak om zonder verlengsnoer te maaien.
lees verder
Groei interieurproducten mei 2026
De consumptie van huishoudens in Nederland groeit met bijna 2% in mei, vooral het volume van duurzame consumptiegoederen neemt toe. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
 
Verlost van verfkeuzestress
lees verder
Zeegers na ruim 70 jaar failliet
Aan een lange geschiedenis in de Nederlandse bodyfashionbranche is een einde gekomen. C. Zeegers Mode Agenturen, handelend onder de naam Zeegers Fashion Specialities, is failliet verklaard.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden