Investeringsaftrek bij circulariteit

Woensdag 17 februari 2021

De circulaire tapijtproducten BT40, Raw en Denim van Donkersloot komen vanaf 2021 in aanmerking voor investeringsaftrek om de aanschaf van milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen extra aantrekkelijk te maken.
Investeringsaftrek bij circulariteit
Investeringsaftrek bij circulariteit Investeringsaftrek bij circulariteit

Donkersloot ontwikkelde in 2016 het eerste circulaire projecttapijt in samenwerking met DSM-Niaga. Door middel van de Niaga® click-unclick technologie kunnen de tapijtlagen bij einde-leven weer van elkaar gescheiden worden om de grondstoffen terug te kunnen winnen. De circulaire serie van Donkersloot voldoet dit jaar aan productcode A6342 van de Milieulijst, die de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) jaarlijks samenstelt.

 

Met de Mia (milieu-investeringsaftrek) kunnen ondernemers 27% van de investeringskosten aftrekken van de fiscale winst. De Vamil biedt de mogelijkheid om 75% van de investering af te schrijven op een willekeurig moment. Door sneller afschrijven, vermindert de fiscale winst en betaal je minder belasting in dat jaar. Dit biedt een rente- en liquiditeitsvoordeel aan de eindgebruikers van de circulaire Donkersloot-producten. Zo hoopt de Nederlandse overheid de transitie naar een duurzame circulaire economie te stimuleren.

 

Het bereiken van circulariteit gaat veel verder dan alleen het ontwikkelen van circulaire producten met eco-design, hoewel het daar wel begint. Voor circulariteit moeten producten bij einde-leven ook weer terugkomen om de grondstoffen hoogwaardig terug te kunnen winnen.

 

De Mia- en Vamil-regeling vallen onder de verantwoordelijkheid van de Ministeries van Infrastructuur en Waterstaat (IenW) en Financiën. De Belastingdienst besluit over de toekenning en RVO ondersteunt de regeling met onder andere een helpdesk, technische controles van de meldingen en technisch inhoudelijke advisering van de Belastingdienst.

 

Donkersloot werkt in Nederland samen met Mommersteeg.



Links

www.niaga.world
www.donkersloot-tapijt.nl
www.mommersteegbv.nl
www.rvo.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, project, kantoor, showroom, winkel, vloer, tapijt, tegel, tapijttegel, kamerbreed, polyamide, polyesther, polypropyleen, garen, wol, industrie, fabrikant, #donkersloottapijt, #vorwerk, #mommersteeg, #ruckstuhl

Gerelateerd nieuws
HNI neemt Steelcase over
De Amerikaanse kantoormeubelspecialist HNI Corporation neemt branchegenoot Steelcase Inc. over voor circa $ 2,2 miljard. De overname, op 4 augustus bekendgemaakt, brengt twee grote spelers met complementaire portfolio’s en dealernetwerken samen.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder
Digitaal Product Paspoort
Beaulieu International Group en Digimarc demonstreren digitale watermerken als schaalbare oplossing voor digitale productpaspoorten in de vloerenindustrie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden