Investering in recycling

Woensdag 15 januari 2025

De grootste Ikea-uitbater, de Ingka Group, investeert € 1 miljard in de recyclingindustrie om afval te voorkomen.
Investering in recycling

De investeringstak van Ingka Group, de eigenaar van de meeste Ikea-winkels in de wereld, heeft volgens ANP aangekondigd € 1 miljard te investeren in recyclingbedrijven. Daarmee wil het concern iets doen aan het afval dat ontstaat wanneer Ikea-meubels, -matrassen en -beddengoed worden weggegooid.

 

Een derde van de aangekondigde investering wordt gereserveerd voor bedrijven waarin Ingka nog niet eerder heeft geïnvesteerd. Daarbij komt een focus te liggen op ondernemingen die werken met afgedankt textiel, maar ook op bedrijven in de recycling van hout. De overige financiering gaat naar bedrijven waarin Ingka al eerder geld heeft gestopt. Zo heeft men onder andere ook een aandeel in het Nederlandse bedrijf Retourmatras.

 

'De hoge CO2-voetafdruk van de meeste van deze materialen, plus het tekort aan recyclingcapaciteit, heeft ons gemotiveerd om in deze categorieën te investeren,' legt investeringsdirecteur Lukas Visser (foto) van Ingka Investments uit. 'De circulaire economie staat nog in de kinderschoenen, dus we moeten ons focussen op specifieke gebieden.'

 

De investering komt op het moment dat de Europese Unie werkt aan regelgeving die bedrijven verplicht een vergoeding te betalen per verkocht textiel- of kledingstuk. Daarmee wil Brussel geld inzamelen voor het sorteren en recyclen van deze artikelen, die in toenemende mate terechtkomen bij afvalverwerkingsdiensten.



Links

www.ikea.com
www.ingka.com
www.retourmatras.nl

Tags

nieuws, interieur, investering, duurzaamheid, recycling, matrassen, retour, hout, vloeren, meubelen, slaapproducten, recyclingcapaciteit, textiel, recyclingbedrijven, EU, unie, kledingstuk, textielstuk, sorteren, recyclen, aandeel, investeringsbedrijf, franchising, winkels, vastgoed, holding, #ikea, #Ingka, #retourmatras

Gerelateerd nieuws
 
Vooral omzet online detailhandel groeit
lees verder
Schuldenlast Huus verder opgelopen
De schulden van Huus zijn opgelopen tot ruim € 10 miljoen. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag. Door de doorstart ontvangt een deel van de gedupeerde klanten alsnog de bestelde meubels.
lees verder
Houtsnippers in je tuin
[Sponsored artikel] - Een tuin blijft makkelijker netjes wanneer de bodem goed en gelijkmatig is afgedekt. Losse grond droogt minder snel uit en krijgt minder ruimte voor onkruid.
lees verder
Eerste exposanten MBB bekend
Meubelbeurs Brussel (MBB) geeft meer inhoud aan het campagneconcept 'Enter the Decosystem'. De organisatie plaatst natuur, duurzaamheid en beleving centraal en maakt tegelijk de eerste exposanten voor de komende editie bekend.
lees verder
 
Minder winkels, meer online verkoop
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden