Interieurretail maart weer prima

Vrijdag 29 april 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in maart 8,8% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 3,7% hoger. Non food groeide flink, interieur ook, maar bleef opnieuw wat achter binnen de non-food.
Interieurretail maart weer prima
Interieurretail maart weer prima

De omzet van de non-foodsector groeide met 27%, food daalde licht met 0,9% ten opzichte van maart 2021. De groei was minder extreem dan in de eerste twee maanden De groei van kledingwinkels bleef met +53,5% zeer hoog hoewel niet meer zo extreem als januari (+122,8%) en februari (+138,6%). Ook de winkels in schoenen en lederwaren (+50,4%) deden het weer uitstekend.

Winkels in meubels en woninginrichting deden het ook prima, maar de groei (15,3%) bleef daar toch ruim bij achter, net als Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+21,8%). Winkels in recreatieartikelen (+13,6%) en Consumentenelektronica en witgoed (9,7%) wat terug. Drogisterijen waren opnieuw hekkesluiter met een nog altijd prima groei (+6,6%).

De nog altijd grote groei komt vooral doordat de omzet in maart 2021 op een laag niveau lag. Toen gold er nog een lockdown waar vooral de non-foodsector last van had. In maart 2022 was er geen lockdown.

De ontwikkelingen bij de online omzet werd in tegenstelling tot gebruikelijk dit keer niet bekend gemaakt door het CBS.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Innovatie in textielverwerking
De beurs Texprocess 2026 in Frankfurt biedt een strategisch kompas voor investeringen in textielverwerking en wordt tegelijk georganiseerd met de Techtextil.
lees verder
Boone International failliet
Na ruim 70 jaar is helaas het einde gekomen voor Boone International uit Poperinge. De bekende fabrikant van ruimtebesparende meubeloplossingen en opklapbedsystemen is recent failliet verklaard.
lees verder
Geen groei woninginrichting
De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in januari 2026, maar voor de winkels in onder andere woninginrichting was er geen groei.
lees verder
 
Biomaterialen op Spoga+gafa
lees verder
Voordelen Noorse beits op houtwerk
[Sponsored artikel] - Februari en maart zijn voor veel vakschilders de maanden om inspecties uit te voeren bij klanten met houten chalets, grote schuren en potdekselwerk.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden