Interieurretail januari top

Maandag 28 februari 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in januari 17,2% meer omgezet, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 13,9% hoger. Non food groeide enorm, interieur ook, maar bleef toch achter?
Interieurretail januari top
Interieurretail januari top

De omzet van de non-foodsector groeide met maar liefst 57,2%, food bleef vrijwel gelijk ten opzichte van januari 2021. De groei van kledingwinkels ging door het dak met maar liefst (+122,8%) en ook de winkels in schoenen en lederwaren (+79,3%) deden het meer dan uitstekend. Winkels in recreatieartikelen (+70,9%) lieten ook bijzonder mooie groeicijfers zien.

 

Winkels in meubels en woninginrichting deden het eigenlijk ook prima, maar de groei (57,2%) bleef daar toch bij achter, net als Winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (+34,5%). Consumentenelektronica en witgoed bleef daar qua groei tussen (52,2%) en Drogisterijen was hekkensluiter met een nog altijd prima groei (+7,6%).

Dit had natuurlijk te maken met de bijzonder lage omzet in januari 2021 toen de overheid gedurende de gehele maand een lockdown van kracht liet zijn. Ten opzichte van januari 2020 lag non-food retailomzet nog wel 1% later.

In dat zelfde perspectief moet ook de daling van 8,5% minder omzet online worden gezet: webwinkels daalden met 4,7% en multi-channelers met 12,2%. Maar in januari 2021 groeide de online omzet nog met 89%!



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Inflatie wordt lager
In januari 2026 waren consumentengoederen en -diensten in Nederland 2,4% duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
Nieuwe ontwerpen Pilat & Pilat
Pilat & Pilat presenteerde recent meerdere toevoegingen aan de collectie, onder meer een nieuwe eettafel, stoel en eetkamerbank, aangevuld met een fauteuilontwerp dat teruggrijpt op een eerder ontwerp uit de jaren negentig.
lees verder
 
Nieuwe verkoopdirecteur Infloor
lees verder
Nieuwe directeur Wittmann
Wittmann Möbelwerkstätten krijgt een nieuwe algemeen directeur: Alice Wittmann, de achter-achterkleindochter van de oprichter. Zij neemt de leiding over met verantwoordelijkheid voor marketing, productontwikkeling en verkoop.
lees verder
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden