Interieuromzet Q4 opnieuw prima

Woensdag 04 maart 2020

De Nederlandse detailhandel heeft in het vierde kwartaal van 2019 3,9% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal in 2018. Met de interieurbranche weer op kop.
Interieuromzet Q4 opnieuw prima
Interieuromzet Q4 opnieuw prima Interieuromzet Q4 opnieuw prima Interieuromzet Q4 opnieuw prima

De omzet van de Nederlandse detailhandel is nu vanaf 2014 elk kwartaal hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder (foto 1), zo meldt het CBS.

Non-food kwam totaal op +3,6%, ondanks de daling bij schoenen (-1,1%) en vooral recreatie-artikelen (-4,5%). Meubels en woninginrichting (+6,4%) en doe-het-zelfwinkels (inclusief keukens en vloeren) (+6,2%) deden het weer uitstekend (foto 2).

Via pure webshops werd in het eerste kwartaal 13,2% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 17,0%, totaal kwam uit op 14,7% (foto 3). Dat is wel de laagste groei sinds derde kwartaal 2014 (toen 8,8%).

Het vertrouwen van de ondernemers in de detailhandel is begin eerste kwartaal van 2020 in tegen stelling tot drie maanden geleden weer gedaald van 12,9 naar 5,7 (foto 4).



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs, #interieuromzet

Gerelateerd nieuws
Nederland op Spoga+gafa 2026
De Nederlandse outdoorbranche is in 2026 nadrukkelijk aanwezig op spoga+gafa in Keulen. Brancheorganisatie DOFAS (Dutch Outdoor Furnishing Association) ondersteunt de beurs opnieuw en ziet bij haar leden brede belangstelling voor deelname.
lees verder
Afvlakking groei prijs koopwoning
Koopwoningen in Nederland zijn in december bijna 6% duurder dan jaar eerder, maar de prijzen daalde bijna 1% ten opzichte van november 2025.
lees verder
Valentijnsnacht in woonboulevard
Op Valentijnsdag gebeurt er iets bijzonders in Woonmall Alexandrium in Rotterdam: vier stellen blijven er een nacht slapen.
lees verder
Dynamiek in Eindhoven
Afgelopen week is het event Design Destination 2026 gehouden. Deze beurs in Eindhoven beoogt ontmoeting en vernieuwing te stimuleren en te presenteren.
lees verder
Groeikansen voor woonbranche
ING verwacht een positieve omzetontwikkeling in de Nederlandse woonbranche voor 2026, onder andere door de groei van de huizenverkoop dit jaar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden