Interieuromzet corona-Q2 prima

Dinsdag 04 augustus 2020

Hoewel er per branche grote verschillen waren, heeft de Nederlandse detailhandel in totaal 5,9% meer omzet behaald in het tweede kwartaal van 2020, dat sterk beïnvloed is door de coronacrisis. De interieurbranche deed het zelfs beter dan dat.
Interieuromzet corona-Q2 prima
Interieuromzet corona-Q2 prima Interieuromzet corona-Q2 prima

Er waren in het tweede kwartaal grote verschillen in ontwikkeling tussen sectoren. In de foodsector groeide de omzet sterk door onder meer thuisconsumptie als gevolg van de sluiting van de horeca, terwijl in de non-foodsector sterk uiteenlopende ontwikkelingen per saldo leidden tot omzetverlies, zo meldt het Cbs. Het volume, de omzet van de detailhandel gecorrigeerd voor prijsveranderingen, steeg met 3,6%.

De internetomzet van de detailhandel was in het tweede kwartaal maar liefst 54,8% hoger dan een jaar eerder, de hoogste groei ooit gemeten (foto 2). De omzet bij pure webwinkels was 45% hoger, bij multi-channelers zelfs 68%. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de lockdown, waarbij mensen geadviseerd werd thuis te blijven en veel winkels ook een paar weken dicht waren, de internetomzet van de detailhandel omhoog gestuwd.

De coronacrisis heeft ook in de non-foodsector grote invloed gehad op de omzet. In het tweede kwartaal van 2020 zette deze sector 1,6% minder om. Vooral de omzet in de kledingbranche (-29,5%) en schoenenbranche (-25,3%) was fors lager. Maar de doe-het-zelfbranche - waaronder ook keukens en vloeren vallen - (+26,6%), consumentenelektronica (+16,3%), recreatieartikelen (+10,8%) en meubels en woninginrichting (+8,8%) stegen flink (foto 3).

Vooralsnog heeft corona geen gevolg gehad voor het aantal uitgesproken faillissementen in de detailhandel, dat nagenoeg hetzelfde was (bijna 100) in zowel het tweede kwartaal van 2019 als het eerste kwartaal in 2020.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs, #interieuromzet

Gerelateerd nieuws
Versterking Beaulieu in Amerika
Beaulieu neemt de activa van Congoleum Acquisition LLC over, waardoor het bedrijf zijn capaciteiten uitbreidt en zijn aanwezigheid op de Amerikaanse markt versterkt.
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden