Ingo Maurer overleden

Donderdag 24 oktober 2019

Op 87-jarige leeftijd is lampen- en verlichtingsobjectenkunstenaar Ingo Maurer op 21 oktober in München overleden.
Ingo Maurer overleden
Ingo Maurer overleden

Foto 1: Ingo Maurer en rechts Seven of the Wall (2011). Foto 2: Lichtgevend behang met superdunne oleds tijdens de Light & Building in 2012 en rechts Threesome (2006).

 

 

Ingo Maurer schreef meer dan 50 jaar lichtgeschiedenis. Hij heeft veel beroemdste ontwerpen gemaakt, zoals zijn debuutwerk Bulb (1966), het laagspanningshalogeensysteem Yayaho (1984), de gevleugelde gloeilamp Lucellino (1992), de hanglamp Zettel'z (1997), One From The Heart (1989) en Porca Miseria! (1994). Zijn werk is opgenomen in collecties van musea wereldwijd.

Maurer heeft talloze prestigieuze prijzen ontvangen, waaronder de Duitse Design Award en de Compasso d'Oro voor zijn levenswerk. Ingo Maurer is altijd een pionier geweest in de ontwikkeling en het gebruik van de nieuwste verlichtingsinnovaties.

Ingo Maurer produceert zelf, zodat ook kleine series ook mogelijk zijn. Hij deed daarnaast ontwerpopdrachten in de private en publieke sector, waaronder de Flying to Peace-slinger voor Messe Frankfurt (2018). Sinds kort schijnt in het Residenztheater München in een nieuw licht: met deze Silver Cloud, heeft de lichtkunstenaar recent nog een iconisch werk gemaakt.




Links

www.ingo-maurer.com

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, design, verlichting, lamp, kunst, licht, projectinrichting, indoor, binnen, lounge, ontwerp, personalia, dood, gestorven, overleden, #ingomaurer

Gerelateerd nieuws
 
Huus maakt doorstart
lees verder
Moooi toont Urchina Light in Milaan
Moooi presenteert tijdens Milan Design Week de nieuwe lamp Urchina Light van Studio Roderick Vos. Het ontwerp is geïnspireerd op de symmetrie en het ritme van zee-egels.
lees verder
Interesse in Fonq
De curatoren melden dat er veel interesse is in de woonwebshop Fonq uit Utrecht die eind maart failliet is gegaan. Een doorstart is dus mogelijk.
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden