Inflatie blijft redelijk stabiel

Woensdag 07 januari 2026

De Inflatie in Nederland was in december 2,8% bij snelle raming, vrijwel hetzelfde niveau als november. Gedurende het hele jaar zijn de prijzen ruim 3% gestegen.
Inflatie blijft redelijk stabiel
Inflatie blijft redelijk stabiel Inflatie blijft redelijk stabiel

De Nederlandse inflatie in december 2025 was 2,8% bij een snelle raming, zo meldt het CBS. Deze raming is berekend op basis van nog onvolledige brongegevens. In november was de inflatie 2,9%.

 

De inflatie wordt elke maand gemeten als de ontwikkeling van de consumentenprijsindex (CPI) ten opzichte van dezelfde maand in het voorgaande jaar. De CPI geeft ook inzicht in de prijsontwikkeling in vergelijking met een maand eerder. Prijzen voor consumenten lagen in december gemiddeld op vrijwel hetzelfde niveau als in november. Met het cijfer van december kan ook de inflatie van 2025 worden geraamd. Bij de snelle raming waren consumentengoederen en –diensten in het afgelopen jaar 3,3% duurder dan in 2024.

 

Prijsontwikkelingen op korte termijn

Prijzen voor consumenten lagen in december gemiddeld op vrijwel hetzelfde niveau als in november. Een kanttekening bij een vergelijking tussen twee verschillende maanden in het jaar is dat rekening moet worden gehouden met de invloed van het seizoen. Zo is kleding tijdens de uitverkoop goedkoper. De prijzen zijn dan tijdelijk lager, maar dit is geen structurele prijsdaling.

 

Prijsontwikkeling productgroepen

Bij de snelle raming is ook de prijsontwikkeling van een aantal productgroepen bekend. Dit zijn samentellingen van bestedingscategorieën op een bepaald thema, zoals alle diensten. De prijzen hiervan zijn het meest gestegen.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, inflatie, consumentenprijzen, voedingsmiddelen, meubelen, huishoudens, artikelen, woningen, productgroep, stoffering, huishoudtextiel, brandstoffen, diensten, vakanties, consumentenprijsindex, december, energie, hicp, CPI, eurozone, jaarcijfer, indicatie, schatting, #cbs, #eurozone

Gerelateerd nieuws
 
Natuzzi sluit drie fabrieken
lees verder
Koopwoningen juli 26 iets duurder
De jaar op jaar prijsstijging van bestaande koopwoningen in Nederland vlakt verder af. Prijzen bestaande koopwoningen zijn in juli met 0,5% gestegen ten opzichte van maand eerder.
lees verder
Vertrouwen iets minder negatief
Het consumentenvertrouwen in Nederland is van -35 in juli naar -34 in augustus verbeterd en ook het oordeel over de economie is minder negatief.
lees verder
Hogere omzet bouw
De omzet in de bouw in Nederland was volgens Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in het tweede kwartaal van 2026 5,2% hoger dan een jaar eerder.
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden