Imm 2026 start met nieuwe focus

Maandag 19 januari 2026

Van 20-23 januari 2026 presenteert Imm Cologne zich in een nieuwe opzet als Interior Business Event. Op circa 53.000 m² tonen meer dan 330 exposanten uit 25 landen hun collecties, gepositioneerd als B2B-platform voor instap- en middensegment.
Imm 2026 start met nieuwe focus

De vernieuwde koers van Imm Cologne 2026 sluit aan op de huidige marktomstandigheden. Volgens beursdirecteur Bernd Sanden is juist nu behoefte aan een platform dat concrete kansen zichtbaar maakt en efficiënt richting geeft aan inkoopbeslissingen. 

 

Ook de Duitse meubelindustrie onderschrijft deze positionering. Jan Kurth, ceo van de Association of the German Furniture Industry (VDM), stelt dat niet alleen de meubelmarkt, maar ook het beurzenlandschap is veranderd. Binnen die context richt Imm Cologne zich op het prijsgevoelige middensegment, terwijl Idd Cologne het premiumdomein bedient. De ambitie is om Duitse meubelen uit het midden- en hogere segment breed zichtbaar te houden in Keulen.

 

De exposantenlijst weerspiegelt een sterk internationaal karakter. Vooral Aziatische fabrikanten zijn nadrukkelijk aanwezig, met China als belangrijkste herkomstland. Deze ontwikkeling laat zien hoe producenten en distributeurs hun sourcingstrategieën herzien. Imm Cologne positioneert zich daarmee als schakel tussen wereldwijde inkoop en Europese collectieopbouw. Daarnaast zijn er nationale paviljoens van onder meer Bosnië-Herzegovina, Brazilië, Japan, Roemenië, Taiwan en Turkije.

 

Aan bezoekerszijde worden belangrijke beslissers uit de internationale meubelhandel verwacht. Onder de aangekondigde partijen bevinden zich inkooporganisaties, retailketens, e-commercebedrijven en groothandels, waaronder Ikea, Jysk, Otto, Westwing en XXXLutz. Daarmee richt Imm Cologne zich nadrukkelijk op partijen die actief zijn in zowel fysieke retail als online verkoopmodellen.

 

De beursopzet is afgestemd op verschillende handelsstructuren. Europese woon- en zitmeubelen zijn te vinden in hallen 10.1 en 10.2. Internationale sourcing en OEM-specialisten voor zitmeubelen, tafels en compacte woonoplossingen presenteren zich in hallen 4.2 en 5.2. De overzichtelijke indeling moet bezoekers helpen om snel en gericht vergelijkingen te maken.

 

Op de eerste beursdag vindt het interior after-work event plaats in Passage 10/11. Exposanten, bezoekers en media zijn hier welkom voor informele ontmoetingen aan het einde van de beursdag. Daarnaast biedt de organisatie elke ochtend gratis koffie in dezelfde passage, als laagdrempelig ontmoetingsmoment voor aanvang van het programma.

 

Toegangtickets.



Links

www.imm-cologne.com
www.imm-cologne.de
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.nl
www.koelnmesse.de

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, e-commerce, online, internetshop, congres, meubelcongres, netwerk, bijeenkomst, symposium, meubelhandelaar, winkelier, retail, design, designmeubel, meubelbeurs, meubelvakbeurs, vakbeurs, show, event, evenement, beurs, imm, meubilair, woonkamer, slapen, slaapkamer, matras, slaapsysteem, textiel, behang, vloer, verlichting, accessoire, badkamer, projectinrichting, stof, behang, wandbekleding, karpet, RS Vision Expo, koeln, keulen, koelnmesse, messe, Köln, KölnMesse, Living Interiors, project, kantoor, huisshow, evenement, stoel, fauteuil, tafel, bank, indoor, outdoor, binnen, buiten, tuin, tuinmeubel, garden, serre, lounge, ontwerp, talent, #imm, #imm26, #imm2026, #immcologne, #koelnmesse

Gerelateerd nieuws
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
 
Nieuwe director Deli Home
lees verder
Overname Kwantum en Leenbakker
De Duitse Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen.
lees verder
Nieuwe showroom Mecam Group
De Mecam Group heeft in Beusichem een vernieuwde showroom geopend, waar het Belgische meubelbedrijf zich nadrukkelijk richt op de Nederlandse markt. Hier krijgen vooral de merken Neo-Style en Ligna een prominente plek.
lees verder
Nieuw directieteam EK Retail
Retailserviceorganisatie EK Retail kondigt een nieuwe structuur van het directieteam aan, met onder andere de benoeming van Frank Duijst tot ceo.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden