Illusie van beweging

Woensdag 27 augustus 2025

De Britse ontwerper Paul Cocksedge heeft in samenwerking met Magis de nieuwe collectie Morphed Mirror ontwikkeld. De spiegels balanceren tussen object en kunstwerk, waarbij vervorming en compressie een centrale rol spelen.
Illusie van beweging

Het uitgangspunt van de collectie is het onderzoeken van de overgang tussen tweedimensionaal en driedimensionaal. Door materiaal en vorm onder druk te zetten ontstaan objecten die ogenschijnlijk beweging vasthouden. Cocksedge omschrijft het als 'een exploratie van de kracht van compressie'. De zachte vormen lijken bevroren in een moment, waardoor de spiegels spanning en volume behouden, ondanks hun vlakke oppervlak.

 

Elke spiegel krijgt zo een eigen karakter. Sommige vormen roepen associaties op met een golf, een omhelzing of de intimiteit van een ouder die een kind vasthoudt. Volgens Magis ontstaat er een subtiel spel tussen vlakheid en volume, dat zowel een tactiele als visuele ervaring biedt. Het alledaagse object krijgt hierdoor een verhalende lading en nodigt de gebruiker uit tot interactie.

 

De Morphed Mirror-lijn bestaat uit drie spiegels met een afmeting van 89,2 bij 104 centimeter. Ze zijn voorzien van een zwart metalen frame dat de dynamiek van de vormen benadrukt. Daarnaast zijn er varianten met geïntegreerde planken, die horizontaal of verticaal geplaatst kunnen worden. Daarmee krijgen de spiegels ook een praktische toepassing in het interieur.



Links

www.magisdesign.com

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, meubelretail, meubelsector, verlichting, licht, accessoire, spiegel, accessoire, decoratie, #magis, #morphedmirror

Gerelateerd nieuws
Interieurprofessionaldag tweejaarlijks
De Interieurprofessionaldag krijgt vanaf 2027 een nieuwe opzet. De jaarlijkse frequentie wordt verlaagd naar een tweejaarlijks evenement met meer ruimte voor beleving en verdieping.
lees verder
 
spoga+gafa klaar voor start
lees verder
Kaufland opent Nederlandse webshop
De grote Europese marktplaats Kaufland, zusterbedrijf van onder meer de Lidl, komt nu ook naar Nederland en gaat de strijd aan met concurrenten Amazom en Bol.
lees verder
Veel nieuws over Incoda 2026
Van 21-23 september 2026 komt de interieurbranche samen op Incoda in Gorinchem. Tijdens deze 3 dagen zie je de nieuwste collecties, kleuren en materialen om je advies, showroom, studio of projecten klaar te maken voor het nieuwe seizoen.
lees verder
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden