Ikea verlaagt weer prijzen

Maandag 14 juli 2025

Ikea gaat door met prijsverlagingen, na de eerste rondes van vorig jaar.
Ikea verlaagt weer prijzen

Ikea blijft de prijzen verlagen, ook al kost dat de Zweedse woonwarenhuisketen omzet. Dat zegt ceo Jesper Brodin van Ingka Group tegen De Tijd. Ingka Group baat wereldwijd 400 van de 485 Ikea-winkels uit.

 

'Omzet is belangrijk, maar het aantal verkochte stuks en de hoeveelheid klanten zijn even belangrijk,' zegt Brodin. Vorig jaar namen die laatste tweegenoemden toe. Dat het bedrijf 'een beetje' omzet verloor, was volgens Brodin ingecalculeerd. Net als het feit dat de nettowinst met de helft afnam tot € 800 miljoen. 

 

De wereldwijde omzet van Ingka Group kwam op € 39,6 miljard uit, een daling van 5%. Ook in Nederland nam de omzet af, maar ook hier kwamen meer klanten over de vloer. 

 

Behalve met grote winkels zet Ikea sinds enkele jaren ook in op stadswinkels. Al gebeurt dat met vallen en opstaan. Zo werd een vestiging in Parijs gesloten, omdat die te klein was. 'Winkels zonder restaurants openen we nog evenmin, want ook in de stad zijn onze gehaktballen een publiekstrekker.'

 

Ikea test momenteel een concept dat is toegespitst op middelgrote steden. Het gaat om vestigingen van zo'n 6.000 vierkante meter op 1 verdieping, waar de klassieke winkels zo'n 35.000 vierkante meter hebben. 'We hopen dat we die winkels in de toekomst naar honderden locaties kunnen brengen, maar voor we exacte aantallen communiceren, moet het concept zich bewijzen.'



Links

www.ikea.com
www.ingka.com

Tags

nieuws, interieur, omzet, winst, groei, prijzen, prijsverlaging, klanten, stuks, verkoop, nettowinst, vestigingen, retail, wereldwijd, winkels, oppervlakte, stadswinkel, concept, klassiek, verdieping, communicatie, locatie, #ikea, #ingkagroup

Gerelateerd nieuws
Versterking Beaulieu in Amerika
Beaulieu neemt de activa van Congoleum Acquisition LLC over, waardoor het bedrijf zijn capaciteiten uitbreidt en zijn aanwezigheid op de Amerikaanse markt versterkt.
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden