Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

Vrijdag 04 april 2014

Ikea heeft onlangs een nieuw centrum voor productontwikkeling geopend in Älmhult, het Zweedse dorp waar het woonwarenhuis is ontstaan. Het Democratic Design Centre is een werkplaats van 15.000 vierkante meter.
Ikea opent nieuw centrum voor productontwikkeling

In de werkplaats komen verschillende afdelingen samen om te werken aan nieuwe producten volgens het principe van democratic design: de juiste combinatie van vorm, functie, kwaliteit, duurzaamheid en een lage prijs.

'Vanaf het begin van het ontwerpproces moeten onze productontwikkelaars en designers op zoek gaan naar een goed evenwicht tussen alle elementen van democratic design. Het nieuwe centrum tilt het ontwerpproces op alle vlakken naar een hoger niveau. We maken de overstap van kantoor naar een ‘fabriek voor ideeën’. Het is gebouwd om medewerkers uit te dagen, te inspireren en de samenwerking en uitwisseling van ideeën over de hele waardeketen te stimuleren. Op deze manier kunnen we nog betere oplossingen bieden voor alledaagse problemen”, aldus Marcus Engman, IKEA Group Design Manager.

Het IKEA assortiment bestaat uit 9.500 producten. Ieder jaar worden er zo’n 2.000 nieuwe producten ontworpen en ontwikkeld in Älmhult. De opening van het nieuwe Democratic Design Centre onderstreept de rol van Älmhult als de bakermat van nieuwe ontwikkelingen. De volgende afdelingen nemen hun intrek in het centrum: alle productontwikkelingsteams, Strategie & Design, Materiaal & Techniek, Verpakkingsconcepten en de Pattern Shop, waar prototypes worden ontwikkeld.







Links

www.ikea.nl

Tags

interieur, woninginrichting, wonen

Gerelateerd nieuws
 
Opmaat naar Meubelbeurs Brussel 2025
lees verder
Nieuwe zonwering collectie
Hunter Douglas en EK Living introduceren de Huiscollectie zonwering aan ondernemers als aansluiting op de A-merken Luxaflex en Sunway.
lees verder
Geen doorstart Carpetright
Diverse bronnen melden dat een doorstart van vloeren en woningtextiel ketenbedrijf Carpetright in Nederland definitief van de baan is.
lees verder
 
Dag voor interieurprofessionals
lees verder
Beurstrio vrijwel volgeboekt
Het beurstrio Ambiente, Christmasworld en Creativeworld breidt zijn positie als wereldwijd centrum voor moderne lifestyle, seizoensdecoratie en creatieve doe-het-zelfproducten verder en is inmiddels vrijwel geheel volgeboekt
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden