Ikea koopt meubels op

Woensdag 15 augustus 2018

Ikea gaat binnenkort in vijf Duitse vestigingen gebruikte meubels terugkopen. Het gaat om een proef. Klanten krijgen een tegoedbon als ze hun eerder aangeschafte gebruikte meubel weer terugbrengen naar de woonwinkelketen.
Ikea koopt meubels op

Klanten kunnen online een niet-bindend prijsvoorstel krijgen voor meubels die minimaal nog wel in ‘goede staat’ moeten zijn, zo meldde Retailtrends gisteren. Als de staat van de meubels bij het inleveren overeenkomt met de online verstrekte informatie, krijgen ze een tegoedbon ter waarde van het prijsvoorstel. Ikea verkoopt de producten vervolgens voor die prijs plus btw in de koopjeshoek.

Het Zweedse Ikea stelt dit uit circulair economische motieven te doen: voldoen aan de groeiende behoefte aan duurzame consumptie: Red de Meubelen (foto; website Ikea België). Soms moet een nog prima meubelstuk immers plaats maken, al was het maar vanwege behoefte aan verandering.

Eerder deed Ikea eenzelfde pilot in onder meer Australië en Tsjechië. In Nederland gebeurt dat ook al in Barendrecht en Heerlen, maar dan op initiatief van de individuele winkelsmanagers.

Begin dit jaar werd al bekend dat Ikea meubels ging experimenteren met het verhuren van meubelen. Ook het terugkopen van meubelen kwam toen reeds ter sprake, in Japan liep toen reeds een proefproject, waarbij de nadruk meer leek te liggen op recycling van materialen dan de doorverkoop.




Links

www.ikea.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woonwarenhuis, winkel, shop, outlet, keten, project, restaurant, retail, woninginrichting, woninginrichtingsproducten, woon, woning, verlichting, stoel, ontwerp, design, online, e-commerce, webwinkel, internet, e-commerce, reorganisatie, sanering, duurzaam, circulair, #ikea

Gerelateerd nieuws
 
Flexa weer winstgevend
lees verder
Verkoop logistiek centrum
Tapijtproducent Victoria heeft de financiële positie versterkt met het verkopen en terughuren van het Belgische distributiecentrum.
lees verder
Huishoudens kopen minder
De consumptie van Nederlandse huishoudens krimpt in februari, ook het volume in duurzame consumptiegoederen is dalend.
lees verder
 
Kort dienstverband bij Himolla stopt
lees verder
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden