Ikea koopt meubels op

Woensdag 15 augustus 2018

Ikea gaat binnenkort in vijf Duitse vestigingen gebruikte meubels terugkopen. Het gaat om een proef. Klanten krijgen een tegoedbon als ze hun eerder aangeschafte gebruikte meubel weer terugbrengen naar de woonwinkelketen.
Ikea koopt meubels op

Klanten kunnen online een niet-bindend prijsvoorstel krijgen voor meubels die minimaal nog wel in ‘goede staat’ moeten zijn, zo meldde Retailtrends gisteren. Als de staat van de meubels bij het inleveren overeenkomt met de online verstrekte informatie, krijgen ze een tegoedbon ter waarde van het prijsvoorstel. Ikea verkoopt de producten vervolgens voor die prijs plus btw in de koopjeshoek.

Het Zweedse Ikea stelt dit uit circulair economische motieven te doen: voldoen aan de groeiende behoefte aan duurzame consumptie: Red de Meubelen (foto; website Ikea België). Soms moet een nog prima meubelstuk immers plaats maken, al was het maar vanwege behoefte aan verandering.

Eerder deed Ikea eenzelfde pilot in onder meer Australië en Tsjechië. In Nederland gebeurt dat ook al in Barendrecht en Heerlen, maar dan op initiatief van de individuele winkelsmanagers.

Begin dit jaar werd al bekend dat Ikea meubels ging experimenteren met het verhuren van meubelen. Ook het terugkopen van meubelen kwam toen reeds ter sprake, in Japan liep toen reeds een proefproject, waarbij de nadruk meer leek te liggen op recycling van materialen dan de doorverkoop.




Links

www.ikea.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woonwarenhuis, winkel, shop, outlet, keten, project, restaurant, retail, woninginrichting, woninginrichtingsproducten, woon, woning, verlichting, stoel, ontwerp, design, online, e-commerce, webwinkel, internet, e-commerce, reorganisatie, sanering, duurzaam, circulair, #ikea

Gerelateerd nieuws
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
Incoda in de startblokken
Incoda 2026 staat in de startblokken: drie dagen inspiratie, innovatie en ontmoetingen voor de complete interieurbranche in Gorinchem.
lees verder
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden