Ikea in versnelling: 10 x per jaar nieuw design

Dinsdag 08 juli 2014

Ikea kondigt aan het aantal collecties per jaar aanzienlijk te verhogen: van één tot twee collecties naar meer dan tien per jaar, waarvan veel limited editions.
Ikea in versnelling: 10 x per jaar nieuw design

Er staan samenwerkingen met onder andere Ilse Crawford, Acne en Ingegerd Råman op het programma. 'Om continu te kunnen vernieuwen en innoveren, laten we ons leiden door onze nieuwsgierigheid. Vanaf nu lanceren we ieder jaar veel meer collecties', aldus Design Manager Marcus Engman. Bij de aankomende collecties staat het uitproberen van nieuwe dingen centraal. Zo werkt het Ikea designteam samen met klanten, verschillende designers en creatieve artiesten, maar ook met leveranciers die werken met nieuwe productiemethodes en materialen.

 

Democratic Design Day

Op maandag 2 juni organiseerde Ikea de eerste Democratic Design Day ooit. Journalisten uit de hele wereld kwamen samen in de ‘ideeënfabriek’ in Älmhult, Zweden – het hart van Ikea – om de nieuwste collecties en samenwerking te bekijken. Zo heeft Ikea de krachten gebundeld met Ingegerd Råman, een van de meest vooraanstaande glasontwerpers van Scandinavië, het Zweedse creatieve bureau Acne R&D, en Ilse Crawford, hoofd van het gerenommeerde designbedrijf Studioilse in Londen. 'Deze samenwerking draait om het ontdekken en ontwikkelen van de productiemethodes en het materiaalgebruik van Ikea. We willen de grenzen opzoeken. Met een ‘cool head, warm heart’ aanpak, gaan we voor de juiste combinatie van emotie en ratio', aldus Ilse Crawford.

Democratisch Design bestaat uit vijf elementen die van toepassing zijn op alle producten van Ikea: vorm, functie, kwaliteit, duurzaamheid en een lage prijs zodat zoveel mogelijk mensen in staat zijn ze te kopen. De Ikea Democratic Design Days worden een jaarlijks terugkerend evenement.

 

Art event

Een andere nieuwe collectie die in ontwikkeling is, is het ‘Art event’ – een samenwerking met getalenteerde straatartiesten met als doel om kunst betaalbaarder te maken. Voor de nieuwe handgemaakte collectie wordt gebruikgemaakt van natuurlijke materialen als bamboe, bananenbladeren en waterhyacint. Verder staat er een collectie op het programma met als thema ‘makkelijk opladen’ – om het gebruik van technologie thuis te vereenvoudigen.



Links

www.ikea.com

Tags

design, duurzaam, interieur, wonen

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Glue zet zevende editie neer
lees verder
Nieuwe armaturen bij Internova
Internova breidt het assortiment uit met twee nieuwe armaturen. De Alba Wallwasher richt zich op gelijkmatige wandverlichting, terwijl de vernieuwde Diablo HE inzet op een hogere efficiëntie.
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganò. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden