Hoogste omzetstijging non-food

Maandag 04 december 2017

De Nederlandse detailhandel heeft in het derde kwartaal 4,7% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal van 2016, voor het twaalfde kwartaal op rij. En wonen bleef aan kop!
Hoogste omzetstijging non-food
Hoogste omzetstijging non-food Hoogste omzetstijging non-food

De verkopen in de non-foodsector stegen met 5,1%, de grootste stijging in de afgelopen 10 jaar. Online steeg opnieuw nog harder: bijna 21%.

Net als in voorgaande kwartalen haalden winkels met aan wonen gerelateerde artikelen relatief sterke groeicijfers. De omzet van winkels in meubelen, verlichting en andere huishoudelijke artikelen boekten een omzetstijging van bijna 8%. Doe-het-zelfartikelen en keukens gingen er 6,5% op vooruit.

De online omzet van de detailhandel nam met 20,8% toe, multi-channelers +24,1%, pure webwinkels +18,5%.

Bijna 46% van de ondernemers in de detailhandel denkt in 2018 meer om te zetten dan in 2017, bijna 5% verwacht een afname. Ook zijn de detailhandelaren positief over hun werkgelegenheid voor 2018. Per saldo denkt bijna 15% zijn personeelssterkte te gaan uitbreiden.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Consumentenvertrouwen blijft laag
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten en de koopbereidheid blijft laag in juni en is vrijwel gelijk aan vorige maand.
lees verder
Stijging huizenprijzen
De Huizenprijsstijging in Nederland zwakt in 2026 naar verwachting verder af, maar zal in 2025 nog wel blijven stijgen volgens de ING.
lees verder
 
Gift of the Year Award Trendz
lees verder
Volledige overname Lano
Belgotex heeft het resterende belang van tapijtfabrikant Lano overgenomen en bezit nu 100% van het bedrijf.
lees verder
Sterke online groei Home & Living
Uit de Thuiswinkel monitor blijkt dat er in Nederland voor het eerst in jaren groei is in online bestedingen aan producten, vooral door segment home & living.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden