Hometex niet in winter

Zaterdag 04 april 2026

De organisatie van de Hometex beurs in Bad Salzuflen heeft de wintereditie geschrapt. Het juni evenement gaat gewoon door.
Hometex niet in winter

De vakbeurs Hometex vindt in 2026 alleen in de zomer plaats; de wintereditie is voor dit jaar geschrapt. Dat hebben de organisatoren van de Hamburgse uitgeverij SN bekendgemaakt. Volgens eigen zeggen willen ze hiermee inspelen op het veranderde bestelgedrag van de branche. Het evenement in Bad Salzuflen vindt dit jaar dus alleen plaats op 24 en 25 juni.

 

'We gebruiken de huidige pauze in de winter voor een intensieve dialoog met de branche,' legt Tim Steinert, directeur van Hometex, uit. 'Ons doel is een op de behoeften afgestemde verdere ontwikkeling van het format, om op lange termijn op beide data eersteklas beursresultaten te garanderen.' Afgelopen november was de Hometex aanzienlijk kleiner uitgevallen dan de zomereditie, omdat vooral de matrassenleveranciers ontbraken.

 

Dat met de nieuwe Sleep-zone op de Frankfurter Heimtextil in januari een internationaal georiënteerde branchebijeenkomst in samenwerking met de vakvereniging van de matrassenindustrie werd gerealiseerd, heeft de beslissing waarschijnlijk extra bevorderd. De zomereditie van dit jaar blijft hierdoor onaangetast – het evenement blijft echter beperkt tot de hallen 20 en 21 in het beurscentrum Bad Salzuflen, terwijl vorig jaar nog een derde hal werd gevuld.



Links

www.hometex.de
www.messezentrum.de

Tags

nieuws, interieur, beurs, wintereditie, branche, matrassenindustrie, huishoudtextiel, woningtextiel, bedtextiel, zomereditie, branchebijeenkomst, evenement, hallen, beurscomplex, badsalzuflen, dialoog, bestelgedrag, beursresultaten, #hometex, #messebadsalzuflen, #heimtextil

Gerelateerd nieuws
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder
 
Meer merken op 1e Trendz/Showup
lees verder
 
Nieuwe directeur Hubo
lees verder
Spoga+gafa blijft in juni
De outdoor beurs Spoga+gafa blijft ook de komende jaren in juni plaatsvinden. Na de editie van 2026 heeft Koelnmesse dit besloten, omdat dit tijdstip toch beter aansluit op de markt en wensen van de internationale tuinbranche.
lees verder
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden