Hometex groeit naar 3 hallen

Donderdag 05 juni 2025

Vakbeurs Hometex Summer is dit jaar op 25 en 26 juni in het Duitse Bad Salzuflen en markeert een aantal opvallende veranderingen: de Hamburgse uitgeverij SN-Verlag is nu organisator en de beurs groeit door naar meer dan 180 exposanten.
Hometex groeit naar 3 hallen

Sinds begin dit jaar is SN-Verlag de nieuwe eigenaar van het evenement. De overname volgt op de ontbinding van de ABK Inkoopvereniging. Volgens SN-Verlag-uitgever Michael Steinert zal Hometex voortaan twee keer per jaar plaatsvinden in Bad Salzuflen – in de zomer en winter.

 

Hometex Summer blijft zich richten op de traditionele pijlers van de sector: matrassen, slaapsystemen, beddengoed en huishoudtextiel. Grote namen als Lattoflex, Röwa, Tempur, Rummel en Hasena presenteren hun nieuwe producten in hal 21 en 22.1. Ook nieuwkomers als Meise Möbel, Auping Duitsland en de Oostenrijkse fabrikant Joka zijn dit jaar van de partij.

 

In hal 20 ligt de nadruk op bedtextiel, badstof en woontextiel. Bezoekers vinden er zowel gevestigde leveranciers zoals Badenia Bettcomfort, Bassetti en Centa-Star, als nieuwe deelnemers zoals Pichler (Nusser Textil), Fossflakes en Hüsler Nest.

 

De uitbreiding naar drie hallen – goed voor meer dan 20.000 vierkante meter beursvloer – is volgens de organisatie een teken van het toenemende belang van het evenement binnen de branche. Waar de beurs traditioneel gericht was op vakhandelaren uit de beddenbranche, richt Hometex zich nu nadrukkelijker op een breder publiek, waaronder grote retailers, winkelketens en interieurprofessionals. De organisatie verwacht daarnaast meer internationale bezoekers, onder meer uit de Benelux, Zwitserland en Oostenrijk.

 

De wintereditie van Hometex, gepland op 19 en 20 november 2025, krijgt een andere insteek. Waar de zomereditie klassiek blijft in aanbod, ontwikkelt Hometex Winter zich tot een platform voor woontextiel en interieurmode, met aandacht voor plaids, tapijten en decoratieve textieloplossingen.

 

De beurs blijft inzetten op laagdrempeligheid: toegang is gratis, parkeren kosteloos en bezoekers kunnen gebruikmaken van cateringfaciliteiten op het terrein. Op woensdagavond organiseert de beurs een beursfeest direct bij de hallen.



Links

www.hometex.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting textiel, wonen, woning, woon, winkelier, retail, design, textielbeurs, textielvakbeurs, vakbeurs, show, event, evenement, beurs, huisshow, tentoonstelling, bekleding, stoffering, bedlinnen, badtextiel, tafellinnen, slapen, slaapkamer, projectinrichting, project, kantoor, textielindustrie, #hometex, #hometexzomer25, #hometexsummer25

Gerelateerd nieuws
Tips voor inrichten slaapkamer
[Sponsored artikel] - Als je de tijd neemt om je slaapkamer op een stijlvolle en rustgevende manier in te richten, doe je jezelf daar iedere dag een plezier mee. Van het uitkiezen van de juiste meubels tot de perfecte puntjes op de i!
lees verder
Faillissement Aquinos NL
Na de eerder verstrekte surseance van betaling is matrassenfabriek Aquinos NL in Kesteren nu alsnog failliet verklaard.
lees verder
AI-reclamedebuut woonbranche
Nobilia, de Duitse fabrikant van keukens en complete interieurconcepten, lanceerde onlangs de allereerste volledig door AI geproduceerde reclame in de woonbranche.
lees verder
Debuut Belliny op Incoda
Tijdens de komende editie van het vakevent Incoda, op 21, 22 en 23 september 2025 in Gorinchem, is Belliny Fabrics een van de nieuwkomers.
lees verder
Plaatmateriaal in ETC
Kuiper Holland en Holland Laminati openen in oktober samen een showroom op ETC in Culemborg. De ruimte komt tot stand onder de vlag van de Vanca Group, waar beide bedrijven onderdeel van zijn. Met deze stap willen zij interieurprofessionals dichter bij hun aanbod brengen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden