Hogere omzet detailhandel

Dinsdag 04 juni 2024

De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in april, zo blijkt uit de meest recente rapportage.
Hogere omzet detailhandel
Hogere omzet detailhandel Hogere omzet detailhandel

De detailhandel heeft in april 2,3% meer omgezet dan in april 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was ook 2,3% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 3,8%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 0,4%. Online is 8,8% meer omgezet dan een jaar eerder.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in april. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 3,0% hoger dan in april 2023.

 

Omzet non-food bijna 4% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in april 2024 met 3,8%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,9% hoger dan een jaar eerder.

De drogisterijen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in schoenen en lederwaren en de winkels in consumentenelektronica hebben in april meer omgezet dan in april 2023. Daarentegen hebben de kledingwinkels en de winkels in meubels en woninginrichting in april minder omgezet.

 

Omzet food iets kleiner

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in april 0,4% minder omzet behaald dan in april 2023. Het verkoopvolume was 2,6% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 0,7% lager, de omzet van de speciaalzaken was 1,9% hoger.

 

Online 8,8% meer omgezet

De onlineomzet was in april 8,8% hoger dan in april 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 11,6% meer omgezet. De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 5,4% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica, de winkels in overige non-foodartikelen en de kledingwinkels lag in april 2024 hoger dan in april 2023.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, kwartaal, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Vernieuwde Meubelbeurs wereld
lees verder
Jansen nieuwe directeur Modint
Maurice Jansen treedt aan als nieuwe Algemeen Directeur van Modint, de brancheorganisatie voor mode, interieur, tapijt en textiel.
lees verder
 
MD weg uit ETC per september
lees verder
Extra aandeelhouders vlasbedrijf
Joe Lano en Vybros Capital Partners stappen in vlasbedrijf Jos Vanneste, één van de marktleiders in dit segment.
lees verder
Ikea schrapt banen
Inter Ikea, de rechtenhouder en franchisegever van de bekende Zweedse woonwinkelketen, gaat in de kosten snijden om prijzen te verlagen, nu het consumentenvertrouwen verder afneemt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden