HMC kunst door vakmanschap

Dinsdag 08 juli 2025

Jaarlijks sluit het Hout- en Meubileringscollege (HMC) in Amsterdam en Rotterdam af met de Expo, de presentatie van de eindopdrachten. Dit jaar is het thema Lef!
HMC kunst door vakmanschap
HMC kunst door vakmanschap HMC kunst door vakmanschap HMC kunst door vakmanschap HMC kunst door vakmanschap HMC kunst door vakmanschap

De eindexamenexpositie van het Hout‑ en Meubileringscollege (HMC), kortweg Expo 2025, belicht opnieuw de vakmanschap en innovatieve kracht van mbo-studenten in interieur, meubel en houttechniek. Dit jaar is het thema Lef!, een uitnodiging aan studenten om grenzen te verleggen met hun eindprojecten. Van hoezen en tassen tot meubels en interieurs: alles is gericht op functionaliteit, duurzaamheid én esthetiek.

 

Een opvallend onderdeel van de Expo in Rotterdam is een serie portretten van bijvoorbeeld bekende persoonlijkheden, vervaardigd uit Marmoleum. Studenten passen er hun vakmanschap in toe, geleerd op de opleiding Interieurvakman woning- en projectstoffering. Het resultaat: ambachtskunst met rijke textuur en een warme, natuurlijke uitstraling.

 

De expo is een ontmoetingsplek. Het biedt studenten een podium voor erkenning – potentiële opdrachtgevers, ontwerpers en sectorpartners komen samen. Naast het bewonderen van de eindpresentaties wordt er ook veel met elkaar gesproken over allerlei ontwikkelingen in de branche. De expo toont weer het unieke van ambachtelijk vakmanschap en het vele talent dat er op dit gebied aanwezig is.

 

De Expo is dit jaar op 7/8 juli (Amsterdam) en 8/9 juli in Rotterdam (van 11-21 uur). Het is voor iedereen gratis toegankelijk.



Links

www.hmcollege.nl
www.interieurvakman.nl

Tags

nieuws, interieur, expo, eindexamen, eindpresentaties, diploma, studenten, MBO, mbostudenten, vakmanschap, ambacht, materialen, uniek, creativiteit, opendagen, vakschool, wonen, meubel, houttechniek, #interieurvakman, #hmcollege, #marmoleum, #expo

Gerelateerd nieuws
Begin interieurjaar in Nieuwegein
Tijdens de Voorjaarsvakdagen van 1-4 februari 2026 in De Woonindustrie kunnen retailers, projectinrichters en andere interieurprofessionals nieuwe leveranciers ontmoeten en ontwikkelingen in de markt volgen.
lees verder
Trendverhaal Showup
Op 1 en 2 februari keert showUP terug naar de SugarFactory. Voor deze editie staat de beurs nadrukkelijk in het teken van beleving en zintuiglijke waarneming. Dat komt vooral tot uiting in de TrendZone, die dit seizoen is opgezet rond het overkoepelende thema Open your senses.
lees verder
Verdere groei prijs woning
De Nederlandse woningmarkt koelt af, maar er blijven structurele knelpunten zichtbaar. Dat meldt de makelaarsorganisatie NVM makelaars uit Utrecht.
lees verder
 
Mogelijke verkoop Kwantum en Leen Bakker
lees verder
Duurzame tapijttegel
Vloerbedekkingsproducent Forbo Flooring uit Assendelft introduceert de naar eigen zeggen meest duurzame tapijttegels ooit: Tessera Evolve+
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden