Groei omzet detailhandel in oktober

Vrijdag 01 december 2023

De Nederlandse detailhandel zet bijna 5% meer om in oktober, het volume daalt heel licht, zo meldt het CBS.
Groei omzet detailhandel in oktober
Groei omzet detailhandel in oktober

De detailhandel heeft in oktober 4,7% meer omgezet dan in oktober 2022, meldt het CBS. Het verkoopvolume bleef nagenoeg gelijk. De omzet van de foodsector groeide met 6,0%, en de omzet van de non-foodsector met 2,4%. Online is 2,9% meer omgezet dan een jaar eerder.

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in oktober. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 3,9% hoger dan in oktober 2022.

 

De omzet van de non-foodwinkels groeide in oktober 2023 met 2,4%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 0,6% lager dan een jaar eerder.

De drogisterijen, de winkels in schoenen en lederwaren, de winkels in recreatie-artikelen, de kledingwinkels en de winkels in meubels en woninginrichting hebben in oktober meer omgezet dan in oktober 2022. Daarentegen hebben de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) en de winkels in consumentenelektronica in oktober minder omgezet.

 

De online-omzet was in oktober 2,9% hoger dan in oktober 2022. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 5,1% meer omgezet. De online-omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), bleef nagenoeg gelijk.

 

De online-omzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen en de winkels in overige non-foodartikelen lag in oktober 2023 hoger dan in oktober 2022. De online-omzet van de kledingwinkels en de winkels in consumentenelektronica was lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, oktober, #cbs

Gerelateerd nieuws
Wood Loop stopt
De organisatie achter Wood Loop stelt dat Nederland nog niet klaar is voor een ketenaanpak, zoals die is ontwikkeld.
lees verder
 
Sail - akoestiek en indeling
lees verder
Toch weer nieuwe baan
Bram Kropmans is een jaar met pensioen geweest, maar heeft besloten om weer aan de slag te gaan bij Cartel Bedding.
lees verder
Heropening Goossens Nuenen
Goossens Wonen & Slapen heropent eind mei zijn compleet vernieuwde woon- en slaapwinkel in Nuenen.

lees verder
Drukke eerste dag Design District
Eerste indrukken van Design District 2026: inspiratie, tactiliteit en de toekomst van interieurdesign.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden