Groei huizenverkopen in mei

Donderdag 19 juni 2014

De verkopen van woningen zijn in mei hard gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Het Kadaster registreerde vorige maand 11.966 verkochte woningen, 43,6 procent meer dan in mei 2013.
Groei huizenverkopen in mei

Vergeleken met de voorgaande maand april bedraagt de stijging 11 procent. De verkoop van hoekwoningen ging met 49,6 procent het hardst omhoog. Bij 2-onder-1-kapwoningen is de stijging het minst groot met 32,2 procent.

 

Alle provincies

In alle Nederlandse provincies zaten de woningverkopen vorige maand in de lift. In Utrecht was de stijging, net als in april, het grootst met een plus van 63,4 procent. Zeeland (plus 17,5 procent) liet de kleinste stijging zien.

Dankzij de stevige groei van de huizenmarkt werden er ook veel meer hypotheken verstrekt. Het Kadaster registreerde in mei 17.775 nieuwe leningen, 40,7 procent meer dan een jaar eerder. Het aantal executieveilingen van woningen nam vorige maand met bijna een derde toe tot 207.

 

Bron: www.bnr.nl

 

 

 

 



Links

www.bnr.nl

Tags

woning, huis, woningverkoop, woningverkopen, huizenmarkt, hypotheek

Gerelateerd nieuws
Zeegers na ruim 70 jaar failliet
Aan een lange geschiedenis in de Nederlandse bodyfashionbranche is een einde gekomen. C. Zeegers Mode Agenturen, handelend onder de naam Zeegers Fashion Specialities, is failliet verklaard.
lees verder
Weinig nieuwbouwwoningen verkocht
In het eerste kwartaal van 2026 zijn bijna 56 duizend bestaande koopwoningen en ruim 5 duizend nieuwbouwkoopwoningen in Nederland verkocht.
lees verder
107 miljoen woningen door renovatie
In een nieuw Green Paper stelt Velux dat Europa tot 107 miljoen extra woningen kan creëren binnen de bestaande gebouwvoorraad. Het onderzoek zet uiteen hoe renovatie kan bijdragen aan gezonder, duurzamer en betaalbaarder wonen.
lees verder
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder
Spoga+gafa blijft in juni
De outdoor beurs Spoga+gafa blijft ook de komende jaren in juni plaatsvinden. Na de editie van 2026 heeft Koelnmesse dit besloten, omdat dit tijdstip toch beter aansluit op de markt en wensen van de internationale tuinbranche.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden