Groei DIY - winkels

Maandag 02 december 2024

De Nederlandse detailhandel heeft in oktober 2,0% meer omgezet dan in oktober 2023, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 0,6% hoger.
Groei DIY - winkels
Groei DIY - winkels Groei DIY - winkels

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 4,2%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 1,8%. Online is 5,6% meer omgezet dan een jaar eerder, zo rapporteert het CBS.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in oktober. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 4,3% hoger dan in oktober 2023.

Omzet non-food ruim 4% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in oktober 2024 met 4,2%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 3,7 % hoger dan een jaar eerder.

De winkels in consumentenelektronica en witgoed, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren), de drogisterijen en de kledingwinkels hebben in oktober meer omgezet dan in oktober 2023. Daarentegen hebben de winkels in schoenen en lederwaren en de winkels in meubels en woninginrichting in oktober minder omgezet.

Omzet food 1,8% lager

De winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in oktober 1,8% minder omzet behaald dan in oktober 2023. Het verkoopvolume was 5,4% lager dan een jaar eerder. De omzet van de supermarkten lag 2,9% lager, de omzet van de speciaalzaken was 6,3% hoger.

Online 5,6% meer omgezet

De onlineomzet was in oktober 5,6% hoger dan in oktober 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 8,5% meer omgezet. De onlineomzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 1,5% hoger.

 

De onlineomzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in overige non-foodartikelen lag in oktober 2024 hoger dan in oktober 2023. De onlineomzet van de kledingwinkels was lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, kwartaal, oktober, DIYwinkels, vloeren, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Wat ligt onder de tafel?
lees verder
107 miljoen woningen door renovatie
In een nieuw Green Paper stelt Velux dat Europa tot 107 miljoen extra woningen kan creëren binnen de bestaande gebouwvoorraad. Het onderzoek zet uiteen hoe renovatie kan bijdragen aan gezonder, duurzamer en betaalbaarder wonen.
lees verder
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder
 
Meer merken op 1e Trendz/Showup
lees verder
Incotap Dealerdagen 2026
De Incotap dealerdagen zijn succesvol verlopen, waarbij veel relaties zijn langsgekomen in het distributiecentrum van groorhandelaar Cotap in Zwolle.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden