Groei detailhandel juni

Maandag 31 juli 2023

De Nederlandse detailhandel heeft in juni 8,1% meer omgezet dan in juni 2022, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,4% lager.
Groei detailhandel juni
Groei detailhandel juni Groei detailhandel juni

De omzet van de foodsector groeide met 10,8% en de omzet van de non-foodsector met 7,1%. Online is 5,2% meer omgezet dan een jaar eerder, zo meld het CBS.


De omzet van de non-foodwinkels groeide in juni 2023 met 7,1%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 0,3% lager dan een jaar eerder.

De kledingwinkels, de drogisterijen, de winkels in recreatie-artikelen, de winkels in schoenen en lederwaren, de winkels in meubels en woninginrichting, de winkels in consumentenelektronica en de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) hebben in juni meer omgezet dan in juni 2022.

 

De online omzet was in juni 5,2% hoger dan in juni 2022. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 2,0% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 9,1% hoger.

 

De online omzet van de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de kledingwinkels en de winkels in overige non-foodartikelen lag in juni 2023 hoger dan in juni 2022. De online omzet van de consumentenelektronica was lager dan een jaar eerder.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, juni, #cbs

Gerelateerd nieuws
Interesse in Fonq
De curatoren melden dat er veel interesse is in de woonwebshop Fonq uit Utrecht die eind maart failliet is gegaan. Een doorstart is dus mogelijk.
lees verder
Innovatie awards 2026
Innovatie als antwoord: de beurzen Techtextil en Texprocess in Frankfurt belonen oplossingen voor wereldwijde uitdagingen met de Innovation Awards 2026.
lees verder
 
Interieur en gastronomie
lees verder
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden