Groei detailhandel 7,6%

Zaterdag 31 oktober 2020

De Nederlandse detailhandel heeft ook in september weer geplust, met 7,6%. De prijzen ging tevens omhoog want het volume steeg met 5,5%. En kon een andere branche de groei van het interieur bijhouden?
Groei detailhandel 7,6%
Groei detailhandel 7,6%

De omzet van totale Nederlandse detailhandel pluste in september met 7,6%, waarbij de food met 5,5%. De omzet in non-food steeg met 6,2% (volume +4,4%).

De Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, plusten met 19,5% (augustus 15,6%), Meubels en woninginrichting met 18,2% (augustus, 12,2%) en lieten andere branches qua groei dus hun hielen zien. Ook Recreatie-artikelen (+10,6%) en Consumentenelektronica en witgoed (+9,2%) lieten overigens nog steeds een mooie groei zien, zo meldde het CBS gisteren. Schoenen en lederwaren (-12,3%) en Kleding (-6,8%) kelderden na twee stabiele maanden ineens weer flink ten opzichte van vorig jaar.

Hoewel iets minder dan vorige maand bleef de groei van online-omzet nog altijd hoog: via pure webshops werd in september 29,6% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 42,1%, totaal kwam uit op 34,8%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder
Eindbod CBM geaccepteerd
Koninklijke CBM heeft een verbeterd eindbod gedaan, waarna acties en landelijke staking van de FNV van de baan zijn.
lees verder
Kleurexplosie in high-end interieurs
Wie genoeg heeft van veilige beige tinten en minimalistische witgrijze paletten, krijgt met het boek Colour Combinations precies het tegengif. Dit nieuwe koffietafelboek draait volledig om kleur. Niet zomaar kleur, maar gedurfde, gelaagde combinaties die luxe interieurs karakter en pit geven.
lees verder
Consumentenvertrouwen blijft laag
Het vertrouwen van Nederlandse consumenten en de koopbereidheid blijft laag in juni en is vrijwel gelijk aan vorige maand.
lees verder
Stijging huizenprijzen
De Huizenprijsstijging in Nederland zwakt in 2026 naar verwachting verder af, maar zal in 2025 nog wel blijven stijgen volgens de ING.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden