Groei consumptie huishoudens

Dinsdag 08 oktober 2024

In augustus 2024 hebben Nederlandse huishoudens 0,7% meer besteed aan consumptie dan in augustus 2023, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, ook voor de woning.
Groei consumptie huishoudens
Groei consumptie huishoudens

De consumptiecijfers betreffen volumecijfers. Dat wil zeggen dat ze zijn gecorrigeerd voor prijsveranderingen. Daarnaast is ook voor veranderingen in de samenstelling van de koopdagen gecorrigeerd. Volgens de CBS Consumptieradar van september waren de omstandigheden voor de consumptie in september gunstiger dan in augustus.


Nederlandse consumenten hebben 2,7% meer duurzame goederen gekocht dan in augustus 2023. Ze schaften vooral meer kleding, schoenen, spullen voor de woning en elektrische apparaten aan. Ook kochten ze 2% meer overige goederen, zoals energie en spullen voor persoonlijke verzorging. Aan voedings- en genotmiddelen hebben ze, voor prijsveranderingen gecorrigeerd, 1,6% minder uitgegeven.

Consumenten hebben in augustus 0,5% meer diensten afgenomen. Ze hebben vooral meer besteed aan vervoer en communicatie. Consumenten gaven echter minder uit, voor prijsveranderingen gecorrigeerd, aan horeca-, recreatie- en cultuurdiensten dan een jaar eerder. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens uit.

 

Het CBS publiceert elke maand ook over de omstandigheden voor de consumptie in de consumptieradar. De consumptie door huishoudens hangt onder meer samen met de verwachtingen van consumenten, de situatie op de arbeidsmarkt en de ontwikkeling van hun vermogen. De indicatoren in de radar hangen goed samen met de consumptie door huishoudens, maar een verbetering van de omstandigheden betekent niet per se een hogere groei van de consumptie.

Volgens de consumptieradar van september waren de omstandigheden voor de consumptie in september gunstiger dan in augustus. Dat komt vooral doordat de jaar-op-jaarstijging van de aandelenkoersen groter was. Ook waren industriële ondernemers positiever over hun toekomstige personeelssterkte en consumenten positiever over hun financiële situatie in de komende 12 maanden.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Rust en overzicht in de keuken
[Sponsored artikel] - De keuken is vaak een centrale plek waar allerlei zaken samenkomen. Dat zorgt er al snel voor dat het aanrecht helemaal vol staat. Om rust en overzicht te creëren: volg deze stappen om te ontrommelen.
lees verder
Ontmoeting centraal op beurs
Jong talent en gevestigde merken samen in één designlandschap tijdens de beurs Destination Design 2026 in het Klokgebouw in Eindhoven.
lees verder
Pastoe bundelt drie designlabels
Spectrum, Rietveld Originals en Atelier Artiforte worden onder de naam Pastoe samengebracht. Zo ontstaat één Nederlands designmerk en een overkoepelende collectie die ruim een eeuw Nederlands design bundelt.
lees verder
 
Boffi, De Padova en ADL fuseren
lees verder
Van verleden naar toekomst
Gedreven door de nieuwe golf van design en creativiteit in 2025, vindt de Maison&Objet Paris 2026 plaats onder het motto van uitmuntendheid en vakmanschap.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden