Gewatteerd en modulair Quilton

Woensdag 18 augustus 2021

Hay en Doshi Levien onthullen hun nieuwste ontwerpsamenwerking: de Quilton familie van modulaire banken. Volgens de makers is dit een gewatteerd landschapsbanksysteem.
Gewatteerd en modulair Quilton
Gewatteerd en modulair Quilton Gewatteerd en modulair Quilton

Ontwerpers Nipa Doshi en Jonathan Levien werken al sinds 2014 samen met Hay, na een ontmoeting op de internationale interieurvakbeurs IMM Cologne bij stoffenfabrikant Kvadrat. Soms werkt het duo in opdracht van de Deense meubelfabrikant, maar de designers doen ook zelf suggesties voor aanvullingen van het assortiment.

 

Doshi Levien vond dat Hay een zitmeubelcollectie moest maken die zachter, eleganter, op maat gemaakt en tegelijkertijd heel warm en toegankelijk was. Het uitgangspunt voor de bank was modulariteit (er zijn dertien modules en een losse driezitsbank). De gedurfde quilting op de zitting is het bepalende element van het ontwerp. Het draait om details, zoals het quilten, maar bijvoorbeeld ook de subtiele zwevende basis. De configuratie van het ontwerp stelt de klant in staat om materialen en kleuren op de voorkant, achterkant en basis van de bank te mixen en matchen.

 

Er is de keuze uit zowel textiel als leer. In zijn debuutversie is de bank voorzien van verschillende Kvadrat-stoffen. Op foto 1 is de bank bekleed met de Kvadrat stof Atlas aan de voorkant en Flamiber stof op de achterkant en basis. Foto 3 is de driezits variant, met een linnen stof Grid in adriatic blue.

 

In het verleden werd Hay vertegenwoordigt door agenturen, maar sinds bijna twee jaar is François Wegbrans country manager Benelux voor de fabrikant.



Links

www.hay.dk

Tags

Nieuws, interieur, wonen, huishoud, project, residentieel, meubel, verlichting, lamp, licht, stoel, bureau, bureaustoel, tafel, bijzet, accessoires, decoratie, retail, winkel, detailhandel, keten, #hay, #kvadrat, #doshilevien, #Quilton

Gerelateerd nieuws
Duurzaamheid leidraad kantoorinrichting
[Sponsored artikel] - Duurzaamheid speelt een steeds grotere rol in hoe kantoren worden ingericht. Dat komt niet alleen door wetgeving, maar ook door groeiend bewustzijn over klimaat en gezondheid.
lees verder
Secolo x Tableau in Milaan
Tijdens Milano Design Week 2026 presenteert Secolo voor het eerst een samenwerking met een extern ontwerpstudio. Het merk kondigt een project aan waarbij wordt samengewerkt met het Deense bedrijf Tableau.
lees verder
Boone International failliet
Na ruim 70 jaar is helaas het einde gekomen voor Boone International uit Poperinge. De bekende fabrikant van ruimtebesparende meubeloplossingen en opklapbedsystemen is recent failliet verklaard.
lees verder
Geen groei woninginrichting
De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in januari 2026, maar voor de winkels in onder andere woninginrichting was er geen groei.
lees verder
 
Biomaterialen op Spoga+gafa
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden