Focus op innovatie en duurzaamheid

Vrijdag 08 november 2024

Prowood 24 in Gent werd een succesvolle editie vol innovatie en inspiratie, veel bezoekers en een breed aanbod van exposanten.
Focus op innovatie en duurzaamheid
Focus op innovatie en duurzaamheid Focus op innovatie en duurzaamheid Focus op innovatie en duurzaamheid

Prowood 2024 was een editie waar records sneuvelden. Met 16.707 bezoekers van uit 11.929 bedrijven, 254 exposanten en veel randevents vol lezingen, demo’s en een heuse modeshow van workwear, heeft de beurs opnieuw bewezen dé ontmoetingsplaats te zijn voor de houtsector.

 

Innovaties hout en duurzaamheid

Dit jaar lag de focus op innovatie en duurzaamheid. Bezoekers konden de nieuwste producten en technologieën ontdekken, variërend van geavanceerde houtbewerkingsmachines tot biobased materialen, parket en houtbouw. Veel exposanten toonden hun inzet voor milieuvriendelijke oplossingen, wat de groeiende trend in de sector onderstreept.

 

Inspirerende sprekers en demo’s

De lezingen en demo’s werden goed bezocht. Vooraanstaande sprekers deelden hun inzichten over actuele thema's zoals AI, Futur Proof Bouwen en Digitale Processen. Ook de toekomst van houtbouw en optimalisatiesoftware voor nestingmachines kwamen uitgebreid aan bod. De demo’s boden deelnemers de kans om nieuwe materialen en technieken in de bouwsector te verkennen.

 

Toekomst

Met het oog op de toekomst is de de 9e editie van Prowood alweer in de planning. Het grote aantal bezoekers en de positieve reacties bevestigen dat Prowood een essentieel platform is voor de houtsector. De beurs wil blijven inspelen op de behoeften van de industrie en zoeken naar manieren om de beurs verder te verbeteren.

 

Sinds half oktober maakt Claever, de organisatie achter Prowood en HoutPro+ in Nederland, deel uit van de Xpo Group. Deze samenwerking biedt waardevolle expertise en middelen, evenals een breder netwerk en innovatieve oplossingen. Voor exposanten en bezoekers verandert er weinig; het vertrouwde team blijft het gezicht van de beurzen.

 

Volgende editie

De volgende Prowood vindt plaats van 17-21 oktober 2027 in Flanders Expo Gent.



Links

www.claever.be
www.prowood-fair.be
www.houtproplus.nl
www.flandersexpo.be
www.kortrijkxpo.com

Tags

nieuws, interieur, beurs, exposanten, bezoekers, hout, houtverwerking, houtbouw, processen, nestingmachine, demonstraties, editie, platform, houtsector, netwerk, team, expertise, lezingen, planning, ai, futureproof, #prowood, #houtpro+, #xpogroup, #flandersexpo

Gerelateerd nieuws
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
>1.000 Merken op Trendz/Showup
Met ruim 360 exposanten is de beursvloer volledig gevuld en het aantal deelnemers verder gegroeid. Trendz/Showup brengt meer dan 1.000 labels samen van aanbieders in home, flowers, gifts, jewelry, kitchen & tableware, kids en stationery.
lees verder
Acquisitie door Deli Home
Deli Home versterkt haar positie in Spanje met de voorgenomen overname van Amargós, een fabrikant van deurkozijnen.
lees verder
 
Easyfairs neemt Xpo over
lees verder
Lampen en meubels van Cattelan
Cattelan Italia presenteert twee nieuwe ontwerpen die het woonconcept verder uitbreiden: de modulaire salontafelcollectie Matera en de plafondlamp San Marco.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden