Flinke daling nettowinst Ikea

Maandag 28 november 2022

Ikea zag de nettowinst afgelopen boekjaar fors teruglopen, terwijl het bedrijfsresulaat wel op niveau bleef. Dat blijkt uit de cijfers van Ingka Group.
Flinke daling nettowinst Ikea

Ingka Group, met bijna vierhonderd winkels in 32 landen verreweg de grootste franchisenemer van de Zweedse warenhuisketen eindigde het boekjaar (tot en met augustus) met een nettowinst van € 287 miljoen. Een jaar eerder ging het nog om ruim € 1,5 miljard. Volgens Ingka is de forse daling toe te schrijven aan de investeringstak. Door de stijgende rentes op de financiële markten werden obligaties minder waard. Ook het vertrek uit Rusland drukte op de resultaten.

 

Het bedrijfresultaat kwam rond de € 2 miljard uit, iets hoger dan vorig jaar. De totale omzet steeg met 5,7% naar € 42 miljard. De retailtak was goed voor € 39,5 miljard, meldde Ingka eerder al.

 

Ingka investeerde voor zo'n € 1,6 miljard. Zo kwamen er 52 winkels en twee winkelcentra in Toronto en Londen bij. Ook investeerde het concern in online, het distributienetwerk en projecten voor hernieuwbare energie. Ingka gaat door met investeren, zegt financieel topman Juvencio Maeztu volgens Retailtrends.



Links

www.ikea.nl
www.ingka.com

Tags

nieuws, interieur, bedrijfsresultaat, meubelen, slapen, retailer, winkels, groei, nettoresultaat, zweden, online, distributienetwerk, boekjaar, warenhuis, woonwarenhuis, keten, franchise, franchisenemer, #ingka, #ikea

Gerelateerd nieuws
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Extra financiële impuls Leolux
Leolux bundelt krachten met bestaande en een nieuwe investeerder om merkpositie te verstevigen.
lees verder
 
Signify stuurt op herstel
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden