FeelGood herbruikt textiel

Maandag 19 december 2022

Het Nederlandse merk Feel Good Fabrics gebruikt restmateriaal van textiel voor de productie van nieuwe, unieke producten.
FeelGood herbruikt textiel
FeelGood herbruikt textiel FeelGood herbruikt textiel

Feel Good Fabrics koopt leftover stoffen in, om er vervolgens mooie en exclusieve producten van te maken. Zo dragen ze naar eigen zeggen bij aan het verbeteren van het milieu en de duurzaamheid in de textielindustrie, doordat deze reststoffen niet verloren gaan. In plaats daarvan worden ze onderdeel van een effectieve circulaire stroom waarin op een productieve en verantwoorde manier met textiel wordt omgegaan.

 

Deze stoffen zijn ooit overgeproduceerd, zijn afgekeurd vanwege een afwijkende kleur of worden gewoonweg niet meer gebruikt om welke reden dan ook. Het zijn leftovers van productie en maken geen direct deel meer uit van een plan voor direct of toekomstig gebruik. Dit zijn kwalitatief goede stoffen en je kunt er nog prachtige producten mee maken. Daarom heten ze feel good fabrics.

 

Hiervoor werkt het bedrijf met Fabriek Fris; naast hun specialisatie in de vervaardiging van kleding en bijdrage aan productontwikkeling, laat dit bedrijf van begin tot eind een transparante productielijn zien. Ze werken als young professionals samen met statushouders, wat resulteert in een team dat niet alleen passie voor het vak laat zien, maar ook veel ervaring en vakmanschap. Een eerlijke manier van produceren dat in Nederland plaats vindt, waardoor er geen extra transporten nodig zijn.



Links

www.fgfabrics.com
www.fabriek-fris.nl

Tags

nieuws, interieur, leftover, restanten, hergebruik, textiel, servetten, gordijnen, kussens, textielproducten, duurzaam, circulair, transparantie, statushouders, professionals, verantwoord, productie, milieu, exclusief, #feelgoodfabrics, #fabriekfris

Gerelateerd nieuws
CAO akkoord MITT
Vakbond FNV heeft met MITT een akkoord bereikt over een CAO voor mode-, interieur-, tapijt- en textielindustrie: ‘Iedereen gaat erop vooruit’
lees verder
Speelse Interieurprofessionaldag
Op maandag 17 november vindt in Nieuwegein opnieuw de Interieurprofessionaldag plaats. Deze editie staat in het teken van spel, experiment en creativiteit. Onder het motto Let’s Play wordt het programma speelser en verrassender dan voorgaande jaren.
lees verder
Opening Tica projects Venlo
Een nieuwe inkooplocatie van Tica op de plek van de voormalige bloemenveiling in Venlo moet interieur, hospitality en beleving van volgend jaar gaan samen brengen.
lees verder
Programma Idd Cologne
Van 26 tot en met 29 oktober presenteren ongeveer honderd merken hun collecties en producten tijdens Idd Cologne. Deze inspiratie is verspreid over vijftien locaties in de stad. Daarnaast is er een aanvullend programma voor interieurprofessionals.
lees verder
Awards Texprocess & Techtextil 2026
Bedrijven kunnen innovaties en technologische ontwikkelingen insturen voor de innovation awards op de Techtextil en Texprocess beurzen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden