Extra hoge inflatie op woonproducten

Donderdag 12 januari 2023

Prijzen van consumentengoederen en -diensten waren in 2022 in Nederland gemiddeld 10,0% hoger dan in 2021, maakt het CBS bekend. Veel woonproducten zijn nog meer in prijs gestegen.
Extra hoge inflatie op woonproducten
Extra hoge inflatie op woonproducten

In 2021 was de inflatie 2,7%. De inflatie van 2022 is de hoogste na 1975. In dat jaar waren consumentenproducten gemiddeld 10,2% duurder dan een jaar eerder volgens het CBS.

 

Met name de prijsontwikkeling van energie (elektriciteit, gas en stadsverwarming) droeg bij aan de hoge inflatie in 2022. Energie was in 2022 gemiddeld 114% duurder dan in 2021. De bijdrage van energie aan de totale inflatie van 10,0% in 2022 was 4,6%.

 

Ook voedingsmiddelen en motorbrandstoffen waren in 2022 duurder. Voeding was 10,8% duurder dan een jaar eerder. In 2021 lagen de prijzen van voeding nog 0,2% lager. De prijsstijging van voedingsmiddelen werd vooral veroorzaakt door vlees, zuivel, brood en granen, en groente.

 

In 2022 waren motorbrandstoffen 18,1% duurder dan het jaar daarvoor, in 2021 was de prijsontwikkeling 16,8%. Een liter benzine kostte gemiddeld € 1,82 in 2021, in 2022 was die prijs € 2,07. De prijs van een liter diesel was in 2021 gemiddeld € 1,46. In 2022 was dit € 1,96.

 

Voor diverse segmenten van de woonbranche is de inflatie hoger dan het gemiddelde: prijzen van vloerbedekking groeide met 13% en van meubelen 12,6%. Gordijnen/meubelstoffen bleven met 8,1% onder het gemiddelde.

 

De CAO lonen stijgen minder hard dan de inflatie: vorige week meldde het CBS dat de cao-lonen 3,2% waren gestegen in 2022. Daarmee ligt de stijging van de cao-lonen volgens voorlopige cijfers in 2022 6,8 procentpunt lager dan de stijging van de consumentenprijzen. Voor 2023 is de nieuwe cao inmiddels bekend.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, onderzoek, oproep, branchevereniging, stijging, ministerie, binnenlandsezaken, economischezaken, index, prijsindex, huurverhoging, woonproducten, meubelen, gordijnstoffen, meubelstoffen, inflatie, caolonen, belastingdienst, kosten, retail, branches, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Trenddag: elke kamer een woonkamer
lees verder
Uitbreiding de Binnenhuisadviseurs
Smit Wonen in Sfeer, specialist in woontextiel uit Leiden, sluit zich aan bij het collectief van De Binnenhuisadviseurs.
lees verder
Michael naar Woonspecialist
Bij De Woonspecialist, een winkelformule van franchise-organisatie Comafin uit Goor, is een ervaren en bekende, nieuwe formule manager aan de slag gegaan.
lees verder
Jysk heropent drie winkels
Jysk blijft maar bezig met openen: de meubelketen lukte het om in één week tijd nog eens drie compleet vernieuwde winkels in Nederland op te leveren.
lees verder
Lekkage kost echt: duur herstel
[Sponsored artikel] - Een klein scheurtje in een leiding lijkt onschuldig. Totdat je ontdekt dat er vocht in je muur zit, het parket opbolt of er ineens schimmel verschijnt. Dan ontdek je wat een lekkage écht kost: duur herstel!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden