Extra hoge inflatie op woonproducten

Donderdag 12 januari 2023

Prijzen van consumentengoederen en -diensten waren in 2022 in Nederland gemiddeld 10,0% hoger dan in 2021, maakt het CBS bekend. Veel woonproducten zijn nog meer in prijs gestegen.
Extra hoge inflatie op woonproducten
Extra hoge inflatie op woonproducten

In 2021 was de inflatie 2,7%. De inflatie van 2022 is de hoogste na 1975. In dat jaar waren consumentenproducten gemiddeld 10,2% duurder dan een jaar eerder volgens het CBS.

 

Met name de prijsontwikkeling van energie (elektriciteit, gas en stadsverwarming) droeg bij aan de hoge inflatie in 2022. Energie was in 2022 gemiddeld 114% duurder dan in 2021. De bijdrage van energie aan de totale inflatie van 10,0% in 2022 was 4,6%.

 

Ook voedingsmiddelen en motorbrandstoffen waren in 2022 duurder. Voeding was 10,8% duurder dan een jaar eerder. In 2021 lagen de prijzen van voeding nog 0,2% lager. De prijsstijging van voedingsmiddelen werd vooral veroorzaakt door vlees, zuivel, brood en granen, en groente.

 

In 2022 waren motorbrandstoffen 18,1% duurder dan het jaar daarvoor, in 2021 was de prijsontwikkeling 16,8%. Een liter benzine kostte gemiddeld € 1,82 in 2021, in 2022 was die prijs € 2,07. De prijs van een liter diesel was in 2021 gemiddeld € 1,46. In 2022 was dit € 1,96.

 

Voor diverse segmenten van de woonbranche is de inflatie hoger dan het gemiddelde: prijzen van vloerbedekking groeide met 13% en van meubelen 12,6%. Gordijnen/meubelstoffen bleven met 8,1% onder het gemiddelde.

 

De CAO lonen stijgen minder hard dan de inflatie: vorige week meldde het CBS dat de cao-lonen 3,2% waren gestegen in 2022. Daarmee ligt de stijging van de cao-lonen volgens voorlopige cijfers in 2022 6,8 procentpunt lager dan de stijging van de consumentenprijzen. Voor 2023 is de nieuwe cao inmiddels bekend.



Links

www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, onderzoek, oproep, branchevereniging, stijging, ministerie, binnenlandsezaken, economischezaken, index, prijsindex, huurverhoging, woonproducten, meubelen, gordijnstoffen, meubelstoffen, inflatie, caolonen, belastingdienst, kosten, retail, branches, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
De beste wensen voor 2026!
lees verder
 
Remco de Groot verlaat Lightboxx
lees verder
Japandi keuken: rustig en functioneel
[Sponsored artikel] - Interieurtrends komen en gaan, maar sommige stijlen blijven langer. Zoals de Japandi stijl. Deze combinatie van Japans en Scandinavisch design wint al jaren aan populariteit, ook voor keukens.
lees verder
Nieuwe editie Hospitality Design Days
Van 9 t/m 11 februari wordt de derde editie van de Hospitality Design Days (HDD) georganiseerd in Culemborg, met de deelname van 15 Nederlandse merken.
lees verder
Hoe kies je de beste laminaatvloer?
[Sponsored artikel] - Ben je toe aan een nieuwe vloer en overweeg je laminaat? Goede keuze! Laminaatvloeren zijn niet alleen stijlvol, maar ook praktisch en betaalbaar. Maar hoe kies je nu de beste laminaatvloer voor jouw huis?
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden